Lombardia-Piemonte (SK)

Bergamo-Borromejské ostrovy-Miláno-Lago di Como-Verona...

Novinka AvAtour  ♥

Novinka AvAtour  ♥

Novinka AvAtour  ♥

Novinka AvAtour  ♥

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: príchod do Bergamo; ubytovanie; prehliadka starého mesta Cittá Alta
 2. deň: raňajky; Lago Maggiore/Piemonte; celodenný lodný výlet na Borromejské ostrovy
 3. deň: raňajky; Verona-Soave; prehliadka mesta a degustácia vín v Soave
 4. deň: raňajky; Lago di Como/Lombardia; (Varenna; trajektom do Bellaggio a späť)
 5. deň: raňajky; Miláno (vlakom z Bergamo); prehliadka mesta; návrat do Bergama
 6. deň: raňajky; Bergamo (indiv. voľno v Cittá Bassa; odchod domov v poobedňajších hodinách)

 

Bergamo. Mesto s nádhernou panorámou; mesto na siedmich vŕškoch. V prvý deň si spolu prejdeme staré mesto Città Alta so zachovalými benátskymi hradbami, kde sa vyvezieme viac ako storočnou lanovkou.  Posledný deň si užijeme živé, ale útulné dolné mesto s krásnymi námestiami plnými obchodov, barov, múzeí a rozľahlými zelenými parkami… aj keď vždy stálo v tieni Milána, má rozhodne čo ponúknuť. Niet divu, že Bergamo nazývajú aj „obývačkou Talianska“ (salotto d´Italia).

Lago di Maggiore.  Druhé najväčšie jazero Talianska s tzv. plávajúcimi ostrovmi. Borromejské ostrovy (Madre, Bella a Superiore/dei Pescatori) sú od severu chránené masívom alpských velikánov, preto je tu ideálna klíma pre subtropická flóru, ktorá vás absolútne dostane. S noblesného kúpeľného mestečka Stresa sa trajektom vydáme na každý z nich. Isola Bella je najväčší a jeho dominantou je honosný palác s prekrásnou terasovitou záhradou. Isola Madre je botanickou záhradou a Isola Superiore alebo Isola dei Pescatori je klasická rybárska dedinka s úžasnou atmosférou. Jediný z troch ostrovov na jazere, ktorý je osídlený a vyhlásený skvelou kuchyňou.

Lago di Como. Najkrajšie jazero Talianska plné fjordov (kúsok Nórska v Taliansku), malebných mestečiek na brehu, úžasných parkov a domov celebrít (G. Clooney, Madonna, L. Messi a i.). Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda a zasnežené vrcholy Álp… to, prosto, musíte vidieť. Pastva pre oči. Perlou jazera sú mestečká Bellagio a Varenna s vilou Monastero a atraktívnou botanickou záhradou. Vo voľnom čase si môžete dopriať kúpanie a slnenie na pláži.

Verona. Mesto Shakespeara a jeho príbehu lásky. Čo uvidíme? Známu arénu na námestí Piazza Bra, množstvo krásnych uličiek, známe módne značky s oslnivými logami, obrovské množstvo historických budov a čarovných zákutí… samozrejme, Casa di Julietta s povestným balkónom na Via Capello 23 je najväčším ťahačom. Poobede sa presunieme do neďalekého stredovekého mestečka Soave, do vinárstva Rocca Sveva na degustáciu skvelých bielych a červených lokálnych vín známych značiek Soave a Valpolicella, D.O.C.G. Exelentné vinárstvo (ocenené za enoturizmus v r. 2021), v ktorom sa rodia vína Rocca Sveva, vyhľadávaný výber vín veronskej tradície. Silné, elegantné, výrazné, so šarmom… niečo medzi históriou a realitou.

Miláno. Druhé najväčšie mesto Talianska; centrum módy, obchodu a finančníctva. Táto životom pulzujúca metropola vzhľadom pripomína moderné mestá Európy; pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest. Avšak, medzi luxusnými obchodmi a elegantnými kancelárskymi budovami tu nájdete také poklady, ako napr. najextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu s tzv. „strechou sveta“ či najprestížnejší operný dom na svete Teatro alla Scala“ (otvorený v r. 1778). Spojivkom medzi katedrálou a operou je pasáž Vittorio Emanuele II. z rakúsko-uhorského obdobia, ktorá je, najmä, štýlovým nákupným centrom.

Objednať na: Miláno a Bergamo + okolie, zájazd do Talianska (ma3oska.sk)

 

Cena zahŕňa:

 • transfer z/na letisko
 • transfery v zóne
 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK Ma3oska.sk

Cena nezahŕňa:

 • letenku (môže zabezpečiť CK)
 • vstupy do múzeí, galérií, kaštieľov či záhrad
 • lanovku, mhd či taxíky v zóne
 • lístky na trajekty medzi ostrovmi
 • lístok na vlak do Milána
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta (pomôže vybaviť CK)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Stručný popis destinácie:

Lombardia je „región jazier“ na severe Talianska (medzi Alpami a údolím rieky Pád), hraničí so Švajčiarskom. Patrí k najnavštevovanejším a z ekonomického hľadiska najbohatším regiónom Talianska. Lombardia tým, čo ponúka, uspokojí všetky typy turistov.

Piemonte je po Sicílii druhý najväčší a po Lombardii druhý hospodársky najvyspelejší  región Talianska. Je cestovateľsky zaujímavým regiónom pre tunajšie hory, ktoré sú lákadlom pre kvalitnú turistiku a zimné športy (lyžovanie a snowboarding). Piemonte je kraj kvalitných vín.

error: Content is protected !!
0
Košík
 • No products in the cart.