Za zážitkami do Puglie (ČR)

Bari-Alberobello-Matera...

Láďo L.&gruppo, Luhačovice

Tohle vyšlo úúúplne parádne! Krásná část Itálie, počasíčko, zážitky… jídlo a víno… lidičky kolem a naše Slovenka Janička. A presto!

Hana K., Pardubice

Za mně Alberobello. A pak ten cooking-class… to bylo moc zábavné, super a chutné. Jani, to se povedlo! Moc príma-zážitek.

Krištof V., Děčín

Nám se to líbilo celé. Každý den něco zajímavého.

Karla J. s rod., Přerov

My sme nadšení. Každý má to svoje TOP, ale všichni máme n. 1 Materu. To bylo jako v pohádke. Janinko, děkujem za všechno. Těšíme se příště na další hezké místa… naschledanou.

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet z Prahy do Bari; ubytovanie v centre Bari; vychádzka mestom
 2. deň: raňajky; Altamura (ochutnávka chleba D.O.P.); mesto „hanby“ Matera
 3. deň: raňajky; Alberobello; Putignano (výroba mozzarelly)
 4. deň: raňajky; Bari (historické centrum + cooking class); Ruvo di Puglia (degustácia vín);
 5. deň: raňajky; check-out; presun na letisko; odlet z Bari do Prahy

 

Altamura. V Altamura sa zastavíme, aby sme s inými miestnymi produktmi ochutnali chlieb, ktorý získal ako jediné európske pečivo označenie D.O.P. S oblaženým žalúdkom potiahneme za oblažením oka, do mesta Matera (región Basilicata). Najtajomnejšie mesto Talianska, kedysi označované ako “mesto hanby”; staré jaskynné obydlia z tufového kameňa, tzv. Sassi, vytesané do strmých skalných útesov (UNESCO). Zážitok na pohľad.

Ďalší deň sa budeme túlať rozprávkovým a nesmierne fotogenickým Alberobello. Jedno z najzaujímavejších talianskych miest so svojimi trulli, ktoré nenájdete nikde inde na svete (UNESCO); v mnohých sa dodnes žije. Po vychádzke sa občerstvíme na bio-farme v Putignano, ktorá sa venuje výrobe a predaju ekologických produktov a zdravej strave pri plnom rešpektovaní životného prostredia. Uvidíme a vyskúšame si aj výrobu mozzarelly.

Tesné krivoľaké uličky starého mesta Bari ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek zasvätených Panne Márii vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené ostatky svätého Mikuláša (známe pútnické miesto). Nonna Maria nám odhalí tajomstvo receptu a tvarovania slávnych cestovín orecchiette, ktoré si sami pripravíme (tzv. cooking-class). Ak budete mať chuť, poobede si zájdeme na farmu rodiny Mazzone, do ich vínnej pivnive v Ruvo di Puglia na degustáciu ocenených značkových vín Nero di Trioia a bielej Malvasia Immensus. Podvečer je už len váš… možno vás zláka moderné Bari plné obchodov na nákupy darčekov.

…ak dovolenku nehodnotíte hviezdičkami v katalógu rezortov, ale tým, koľko nepoznaného ste spoznali, čo všetko ste zažili, potom určite poďte do slnečnej Puglie. Nesklame.

Objednať tu: Zájezd | To nejlepší z Apulie + VÝROBA MOZZARELLY + KURZ VAŘENÍ A ITALSKÁ VÍNA | skryté perly s Radynacestu.cz

Cena zahŕňa:

 • letenka Praha-Bari a späť s príručnou batožinou
 • transfer z/na letisko v Bari; transfery v zóne
 • 4x ubytovanie s raňajkami
 • 1x vstup do altamurskej pekárne D.O. P.
 • 1x vstup do masserie (výroba mozzarelly)
 • 1x vstup do vínnej pivnice (degustácia značkových puglijských vín)
 • 1x cooking class (kurz varenia s nonna pugliese)
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK radynacesty.cz

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd a taxík v Bari
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Stručný popis destinácie:

Apuglia, Puglia (opätok Talianska)… miesto, kde sa zastavil čas; Karibik Európy… od Gargana (Národný park od r. 1991) po Salento (Lecce-Leuca). Malebný, hoci rovinatý kraj plný olivových hájov a mandľových plantáží. Dovolenka bez rezortov a bez all inclusive. Puglia sa necíti byť úplne talianskym krajom, skrýva v sebe desiatky mikrokozmov. Ďaleko od Benátok, Ríma, Sicílie.. geograficky, aj atmosférou. Aj súčasť Talianska, aj nie; exotika v Európe. Historicky katolícka, ale so silnou pravoslávnou črtou… so svetoznámymi vínami, cestovinou  orecchiette a koláčikom pasticciotto.

Basilicata patrí k najmenej rozvinutým oblastiam. Je to jeden z najodľahlejších, ťažšie dostupných a najchudobnejších regiónov Talianska. Veľkým lákadlom pre turistov je, najmä, mesto Matera, označované ako „mesto hanby“ a množstvo zaujímavých cyklotrás, ktoré umožňujú objaviť skryté zákutia tohto kraja (prirodzene ho prepájajú s Pugliou či Calabriou).

error: Content is protected !!
0
Košík
 • No products in the cart.