To najlepšie z Puglie (ČR)

Bari-Alberobello-Matera...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet z Prahy do Bari; ubytovanie v centre Bari; vychádzka mestom
 2. deň: raňajky; Polignano a Mare; v podvečer relax v historickej časti Bari
 3. deň: raňajky; Altamura (ochutnávka chleba D.O.P.); mesto „hanby“ Matera
 4. deň: raňajky; Alberobello; Locorotondo
 5. deň: raňajky; check-out; presun na letisko; odlet z Bari do Prahy

 

Tesné krivoľaké uličky starého mesta Bari ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek zasvätených Panne Márii vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené ostatky svätého Mikuláša (známe pútnické miesto). Nie, nechystáme sa prejsť kostol za kostolom… chceme sa spolu stratiť v labyrinte uličiek a dvorov, vychutnať si atmosféru mesta, prejsť starý rybí trh a svoju vychádzku ukončiť typickou cestovinou orecchiette con cime di rapa. Podvečer je vždy už len váš… možno vás zláka moderné Bari plné obchodov na nákupy darčekov.

Polignano a Mare. Kúzelné biele mestečko s malou pieskovou plážou a netypickou jaskynnou reštauráciou nad hladinou mora. Dominantou mesta je stará časť, ktorá je vystavaná na skale pri pláži pod robustným rímskym mostom. Z tohto mesta pochádza aj taliansky spevák Domenico Modugno, ktorý sa preslávil hitom Volare. Fotky pri jeho soche s panorámou mesta nemôžu chýbať v zbierke žiadneho cestovateľa. Gastronomický zážitok nás čaká v jednej vychýrenej a svetovou klientelou vyhľadávanej trattorii v centre.

Altamura. Svoj názov dostalo mestečko podľa vysokých hradieb, ktoré nechal postaviť cisár Fridrich II. Neďaleko mesta, vo vápencovej jaskyni bol nájdený 400 tisíc rokov starý altamurský človek; dych vyráža aj odtlačok stopy dinosaura v skale. V Altamura sa zastavíme aj preto, aby sme s inými miestnymi produktmi ochutnali chlieb, ktorý získal ako jediné európske pečivo označenie D.O.P. S oblaženým žalúdkom potiahneme za oblažením oka, do mesta Matera (región Basilicata). Najtajomnejšie mesto Talianska, kedysi označované ako “mesto hanby”; staré jaskynné obydlia z tufového kameňa, tzv. Sassi, vytesané do strmých skalných útesov (UNESCO). Zážitok na pohľad.

Ďalší deň nás čakajú potulky rozprávkovým a nesmierne fotogenickým Alberobello. Jedno z najzaujímavejších talianskych miest so svojimi typickými domčekmi nazývanými trulli, ktoré nenájdete nikde inde na svete (UNESCO); v mnohých sa dodnes žije. V tento deň si užijeme ešte aj neďaleké (len 8 km) Locorotondo. Loco je známe svojimi vínami (D.O.C.) a kruhovým pôdorysom pôvodnej osady, ktorá je dnes historickým centrom plným úzkych uličiek a na seba nalepených bielych domov. Z kruhu vychádza aj jeho názov (loco = miesto; rotondo = okrúhly; „okrúhle miesto“).

…ak dovolenku nehodnotíte hviezdičkami v katalógu rezortov, ale tým, koľko nepoznaného ste spoznali, čo všetko ste zažili, potom určite poďte do slnečnej Puglie. Nesklame.

Objednať tu: https://www.radynacestu.cz/zajezd/to-nejkrasnejsi-z-apulie-matera-letecky-z-prahy/29225/

Cena zahŕňa:

 • letenka Praha-Bari a späť s príručnou batožinou
 • transfer z/na letisko v Bari; transfery v zóne
 • 4x ubytovanie s raňajkami
 • certifikovaný sprievodca
 • poistenie CK radynacesty.cz

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd a taxík v Bari
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

error: Content is protected !!