Západná Sicília a Egadské ostrovy (ČR)

Trapani-Erice-Egadské ostrovy-Agrigento...

♥ Novinka AvAtour ♥

♥ Novinka AvAtour ♥

♥ Novinka AvAtour ♥

♥ Novinka AvAtour ♥

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet z Prahy do Trapani; presun do hotela; vychádzka mestom
 2. deň: raňajky; stredoveké Erice; prírodná rezervácia Saline di Trapani
 3. deň: raňajky; celodenný lodný výlet Levanzo-Favignana s obedom na palube
 4. deň: raňajky; relax pri mori na svetoznámej pláži v San Vilo lo Capo
 5. deň: raňajky; celodenný výlet do Údolia chrámov Agrigento; zastávka Scala dei Turchi
 6. deň: raňajky; check-out; presun na letisko; odlet z Trapani do Prahy

 

Prejdeme sa historickým centrom Trapani a v podvečer si užijeme typické talianske aperitívo v prírodnej rezervácii Saline di Trapani. Soľné polia. Oslnivo biele hromady soli, ktoré pri západe slnka chytajú ružovkastý nádych; spoločne s niekoľkými veternými mlynmi sa stali ikonou zóny a akosi nevtieravo vás presvedčia o tom, že soľ je nad zlato.

Erice; doslova úchvatné sicílsko-normandské mestečko s čarovnou atmosférou Erice. Nielen mestečko, ale aj cesta lanovkou hore (z Trapani do Erice) ponúka okrem kombinácie grécko-rímskej a arabskej architektúry, spleti uličiek a magických zákutí, skutočne nezabudnuteľné výhľady na Trapani a Egadské ostrovy (naše ďalšie ciele).

Egadské ostrovy (výlet loďou s obedom). Levanzo a Favignana. Neveľké ostrovčeky (merajú sotva pár km), si vás podmania svojou panenskou prírodou. Objavíte tu veľa nádherných pláží s romantickými zátokami s krištáľovo čistým morom. Súostrovie je známe tradičným lovom tuniakov a dodnes citeľným arabským duchom. Ocitnete sa na mieste, kde sa Stredozemné more stretáva s Tyrhenským. Voda je tu (až) gýčovo azúrová, štipľavo slaná a neuveriteľne osviežujúca. Slnko pálivé. A ten podmorský život! Červené koralové útesy v Červenom mori sa môžu červenať. Nádhera. Zoberte si masky a vyskúšajte…

San Vito lo Capo. Niekoľkokrát ocenená pláž ako „najkrajšia pláž Európy“; je na zozname desiatich pláži sveta, ktoré by ste mali vidieť. Z Trapani to máme necelú hodinu cesty, teda si pôjdeme vytvoriť vlastný názor a naplno relaxovať.

Ráno sa vydáme na celodenný výlet do mesta Agrigento. Mesto založené gréckymi kolonistami v 6.st.p.n.l. je navštevované predovšetkým vďaka slávnej antickej minulosti, z ktorej sa zachoval komplex dórskych chrámov známy ako Údolie chrámov (Unesco). Na ceste späť sa zastavíme na útese Scala dei Turchi. Žiarivo biela farba pripomínajúca snehovú pokrývku evokuje lokality typické pre južný či severný pól. Ale, my sme stále na Sicílii! Ide o slieňový lom, ktorý má nepravidelný, veľmi zvlnený tvar. Útvar pripomínajúci schody slúžil v minulosti ako útočisko tureckým pirátom.

Objednať tu:  Zájezd | To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY + SICILSKÉ VÍNO | skryté perly s Radynacestu.cz

 

Cena zahŕňa:

 • letenka Praha-Trapani a späť s príručnou batožinou
 • transfer z/na letisko v Trapani; transfery v zóne
 • lístky na Egadské ostrovy
 • 6x ubytovanie s raňajkami
 • slovenského sprievodcu počas celého pobytu
 • poistenie CK radynacesty.cz

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd, taxíky a lanovky
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 4200 Kč
 • batožinu do podpalubia
 • 1x cooking class (kurz varenia s nonna siciliana) 40 €
 • degustácia sicílskych vín 30 €
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Stručný popis destinácie:

Sicília „ostrov Slnka“, alebo jednoducho, divoká Sicília. Najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina). Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský).

Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov. Spojenie divoká Sicília nevystihuje všetko, čo ostrov ponúka. Postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady, arabsko-byzantské dómy… tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry s úchvatným morom, horúcim slnkom a divokou prírodou z nej robí atraktívnu destináciu.

error: Content is protected !!
0
Košík
 • No products in the cart.