„Acqua Alta“ v Benátkach

Benátske kníhkupectvo „Acqua Alta“ (provincia Venezia; región Veneto). Veľmi neobvyklé kníhkupectvo. Možno nie je najkrajšie na svete, ale určite patrí k najnevšednejším v krajine a najkraším kníhkupectvám v Benátkach a šírom okolí. Stojí za to ho navštíviť a nasávať tú úchvatnú atmosféru.

Libreria „Acqua Alta“ je neďaleko námestia sv. Marka a bola otvorená v r. 2004. Názov sa prekladá ako „kníhkupectvo vysokej vody“, pretože obchod sužujú stúpajúce vody v Benátkach, ktoré každú zimu pravidelne zaplavujú jeho podlahy. V snahe bojovať proti tomuto problému, majiteľ kníhkupectva Luigi Frizzo zhromaždil všetky knihy do vodotesných košov, vaní, kanoe, ba dokonca gondol, aby chránil drahocennú literatúru.

Staré knihy, ktoré boli zničené vodou, neboli vyhodené. Použili sa na to, aby sa stali schodmi, po ktorých keď vyjdete, poskytnú vám nádherný výhľad na kanál. Ide o, naozaj,  kreatívnu recykláciu. Aj núdzový východ je výnimočný: okno s výhľadom na kanál so stoličkou a kreslom, odkiaľ môžete sledovať stúpajúci príliv či pozdraviť okolo prechádzajúce gondoly. Pripravte sa na hromady kníh, uložené skutočne všade. Nové, staré, starodávne knihy, komiksy, romány a veľa iného.

Či už ste zanieteným čitateľom alebo nie, toto kníhkupectvo jednoznačne stojí za návštevu. Kúpte si tu aspoň jednu knihu z tisícok, a ak nenájdete nič zaujímavé, nevadí, pretože ste navštívili jedno prekrásne, dušu oblažujúce kníhkupectvo. A nielen to. Je to zároveň príklad toho, čo to znamená byť podnikateľom, ktorý dokáže premeniť katastrofu na príležitosť.

Kníhkupectvo „Acqua Alta“ sa nachádza v Calle Lunga Santa Maria Formosa Castello 5176 a je otvorené každý deň od 9:00 do 20:00.

Buona Base, Martin  www.talianskosrdcom.sk

error: Content is protected !!