Taliansko

…dve kultúrne, ekonomicky a psychologicky odlišné oblasti: sever a juh (od Ríma dole). V každom prípade, krajina plná slnka, dobrého jedla, kvalitného vína, úsmevov, priateľstva a „dolce far niente“ = sladkého ničnerobenia. Krajina, kde čas ide akosi pomalšie ako kdekoľvek inde… Čo sa nestihne dnes, „facciamo domani“ (urobíme zajtra); veď, aj zajtra je deň. Dôležité je, že sme v pohode.

Taliansko. Kolíska kultúry, mekka dizajnu, módy a umenia (70 % umeleckého a kultúrneho dedičstva na svete), rodisko pizze, lasagní a prosecca, krajina s piatimi moriami, 800 ostrovmi, s úžasnými horami, s najvyšším vrchom v Európe Mont Blanc, s množstvom fascinujúcich miest a mestečiek, malebných jazier a termálnych prameňov… kde inde (v Európe) sa toto dá nájsť na jednom mieste?

viac info (klik na daný región)

V Taliansku okrem známych miest, kam smerujú davy turistov, nájdete mnohé, ktoré je možné označiť ako nekomerčné, „bohom zabudnuté“, miesta, kde sa zastavil čas… poďte s nami spoznávať miesta „očami miestnych“ a zažiť niečo „navyše“… budeme sa spolu prechádzať známymi miestami (napr. Pompeje, Tropea, Lecce…), spravíme si výlet na ostrovy (Capri, Procida, Eolie, Egadi, Tremiti…), ale tiež spolu objavíme pláže, ktoré navštevujú iba miestni… môžeme zájsť do pistáciového raja, na olivové plantáže a byť nápomocní pri lisovaní olív a výrobe olivového oleja, upiecť si vlastnú pizzu, vyrobiť si svoju mozarellu, ba i pravé talianske gelato, degustovať víno známych značiek (napr. Bardolino, Prosecco, Chianti, Primitivo…), alebo degustovať víno známych osobností (Bocelli, Cavalli, Ferragamo, Al Bano…), vstúpiť do ateliérov módnych tvorcov, zajazdiť si na koni popri pláži pri západe Slnka či jazdiť na luxusných autách (Ferrari, Maserati, Lamborghini…) i veteránoch, zdolať tie naj-cyklo-trasy v Európe, preletieť vrtuľníkom ponad Etnu, vystúpiť ku kráteru Stromboli i Vezuvu… môžeme sa spolu učiť taliansky, mať lekcie varenia a mnoho ďalších skvelých aktivít… prosto, cestovanie ako zážitok. Realizujeme vaše sny. 

error: Content is protected !!