Alghero

Alghero (provincia Sassari). Očarí vás  nielen históriou, ale  aj množstvom pamiatok a pobrežím s panenskými  plážami. Nachádza sa na západnom pobreží Sardínie; leží na rovnakej úrovni ako španielska Barcelona (vzdialenosť medzi nimi je asi 300 námorných míľ).

Zaujímavosťou Alghera je, že asi 70% jeho obyvateľov hovorí katalánsky. Aj preto prívlastok katalánske Alghero. Mnohé miestne rodiny dodržujú katalánske zvyky, a aj nápisy v meste či na značkách sú dvojjazyčné (talianske a katalánske). Práve kvôli tomu (vzhľad i duch mesta; ba i jazyk), sa mestečku hovorí Barcelonetta („malá Barcelona“).

Turistický ruch sa v meste naplno rozvinul okolo r. 1910. Dnes je Alghero každoročne (doslova) zaplavené  turistami  z celého sveta. Architektonickým skvostom mesta je Palazzo d´Albis  zo 16. st. na námestí Piazza  Civica, ktoré  zdobia ďalšie  nádherne zrenovované fasády  šľachtických domov.

Pobrežie Alghera, tzv. Korálová riviéra, sa ťahá až k mestečku Bosa. Z prístavu máte šancu vidieť dva zálivy Capo Caccia* a Porto Conte. Môžete si vyskúšať windsurfing,  šnorchlovanie, potápanie, jazdu  na  plachetnici…  pobrežie poskytuje skvelé možnosti na tenis, plážový volejbal, badminton  i beh… každý rok  v júli sa  v meste konajú  automobilové preteky Rally del Corallo; 15. augusta letný hudobný  festival (Estate Musicale Algherese).

*V zálive Capo Caccia sa nachádza unikátna Neptúnova jaskyňa  (Grotte di Nettuno).

ALGHERO – Bing video

error: Content is protected !!