Benátsko inak…

Benátky-Verona-Valdobbiadene

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Benátok, prehliadka mesta; v podvečer presun do Verony, ubytovanie
 2. deň: raňajky; vychádzka Veronou; v podvečer degustácia vín v známej veronskej pivnici (v prípade záujmu)
 3. deň: raňajky; Valdobbiadene = zóna prosecco, D.O.C.G. s degustáciou 8 druhov prosecca a občerstvením
 4. deň: raňajky; kúpeľné mestečko Sirmione (Lago di Garda); výlet loďou po jazere; v podvečer návrat do Verony
 5. deň: raňajky; Verona (čo sme nestihli; posledné nákupy); poobede transfer na letisko a odlet do Viedne

 

Benátky. Vábivá zmes Východu a Západu. Toto ani európske, ale ani výhradne talianske mesto (všade cítiť stopy Byzancie a vplyv Orientu) leží na súostroví niekoľkých ostrovčekov. Predstavuje labyrint 177 kanálov, ponad ktoré sa klenie asi 450 mostov. Mesto s romantickou atmosférou, zachovávajúce si svoju kultúrnu jedinečnosť spoznáte najlepšie, keď si ho prejdete pešo; aj keď sa zamotáte… Benátky sú zmes očarujúcich obrázkov s neprekonateľne krásnymi lagúnami; občas pôsobia až melancholicky… avšak, ich mnohotvárny šarm nikdy-nikoho nesklamal. Pri prechádzke mestom majte na pamäti, že atmosféra Benátok je absolútne odlišná od iných miest.

Verona. Elegantná, romantická, pohodová, často označovaná ako „brána do Talianska“. Druhé najdôležitejšie mesto v regióne Veneto (po Benátkach); do svetového povedomia sa dostala najmä ako dejisko  Shakespearovej najslávnejšej hry Rómeo a Júlia. Od r. 2000 bolo historické centrum mesta zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem unikátneho a populárneho balkóna na dome, v ktorom (podľa legendy) žila Júlia, určite stojí za videnie aj Arena di Verona na Piazza Bra, najväčšia operná scéna sveta (pochádza z 1. st. n. l. a funguje dodnes). Stredovekým srdcom mesta je námestie Piazza delle Erbe s rušným trhoviskom. Vidieť starý rímsky amfiteáter, na ľavom brehu Adige, je silným emocionálnym zážitkom a dôkazom toho, že Verona nie je len o Rómeovi a Júlii, ako sa mnohí nazdávajú.

Vynikajúce a doslova svetoznáme prosecco dnes vyrába Gregorio Bortolin so synmi Massimo a Michele vo svojej vinici Ca´Salina (Santo Stefano) vo Valdobbiadene. A práve tam máme objednanú degustáciu ôsmich druhov prosecca s občerstvením… rodina je pohostinná a srdečná. Ca´Salina je pastva nielen pre chuťové poháriky, ale aj pre oči. Výhľady na kopce s vinicami z dvora či zo záhrady sú doslova pohľadom pre bohov. Mimochodom, práve prosecco rodiny Bortolin „Valdobbiadene prosecco superiore D.O.C.G. extra brut“ získalo 9. júla 2021 zlatú medailu. Iné prosecc-á z vínnej pivnice Ca´Salina majú zlaté medaily z r. 2004 a 2006. Všetky budete mať možnosť ochutnať.

Lago di Garda. „Záhrada Talianska“ sa nachádza len 30 km od Verony. Ľadovcové jazero Lago di Garda (patrí k najväčším v krajine; 370 km štvorcových; šírka 17, 2 km, dĺžka impozantných 51, 6 km; hlboké 346 m) je, vskutku, jedným z najkrajších miest Talianska.  Nad jazerom sa týčia strmé vápencové steny Gardských hôr (vysoké až 2000 m), ktoré sú popretkávané množstvom malebných cestičiek. Nájdete tu všetko, po čom srdce turistu, dobrodruha, historika či fotografa (a vlastne každého) plesá. A možno, oveľa viac… tentokrát spolu spoznáme kúpeľné mestečko Sirmione, kde každý rok trávila leto operná diva Maria Callas.

 

Objednať tu:

Cena zahŕňa:

 • transfer z/na letisko v Benátkach
 • transfer v zóne
 • degustácia prosecca s občerstvením
 • 4x ubytovanie s raňajkami
 • slovenský sprievodca
 • poistenie CK Ma3oska.sk

Cena nezahŕňa:

 • letenku (CK vie zabezpečiť)
 • vstupy do múzeí, galérií; mhd či taxíky v zóne
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • degustácia vín Soave a Valpolicella s občerstvením
 • výlet loďou po jazere Garda
 • cestovné poistenie klienta (pomôže vybaviť CK)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

error: Content is protected !!