Neapol-Pompeje/Vezuv-Capri (ČR)

Vidieť Neapol a chcieť sa vrátiť...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Neapolu; ubytovanie; vychádzka historickým centrom; večer relax
 2. deň: raňajky; Neapol; „srdce Neapola“ s prístavom Santa Lucia; večer individuálne voľno
 3. deň: raňajky; lodný výlet na ostrov Capri (časť Anacapri a Capri); večer návrat do Neapola
 4. deň: raňajky; archeologický park Pompeje; po obede výstup na sopku Vezuv; večer relax
 5. deň: raňajky; Neapol-voľný program; presun na letisko, odlet do Prahy

 

Neapol. Užijeme si spolu prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí. Nevynecháme Doumo (katedrálu z r. 324) s kaplnkou S. Gennara, patróna mesta, ulicu celoročne plnú jasličiek, fascinujúce grécko-rímske podzemie či miesto relaxu Galleria Umberto I. Vyvezieme sa lanovkou na vyhliadku k pevnosti Castel Sant’ Elmo. Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a majestátny Vezuv. Mimochodom, práve k hradu S. Elmo sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“. Večer sa v meste zabavíme výrobou vlastnej pizze pod vedením známeho pizzéra Ricarda.

Capri. Capri bude typickým celodenným výletom s cieľom prejsť si a spoznať obe časti ostrova, Capri aj Anacapri a ich najzaujímavejšie miesta. Napr. Villa S. Michele, rovnomenný kostolík v Anacapri, Monte Solare (lanovkou), Augustove záhrady s výhľadom na symbol Capri – faraglioni. Zážitkom je záverečný hodinový okruh loďou okolo ostrova.

Pompeje. Trojhodinová vychádzka archeologickým parkom je dych berúcim zážitkom. Pompeje sú dôkazom prosperujúceho života v 1. st. n. l. Uvedomíte si, že životný štýl Pompejčanov bol plný luxusu, a to i vzhľadom k dnešným pomerom. Milovali život; dobré jedlo, kúpele, hry a radovánky každého druhu. Dôkazov na to všetko nájdete v každej pompejskej ulici.

Vezuv. Výstup je nenáročný, zvládne ho každá veková kategória (potrebujete len pevnú obuv); do výšky 1000 m nás vyvezie autobus, zvyšok spoločne vyjdeme. Nielen výstup samotný, ale aj úchvatné pohľady a fotky, ktoré si urobíte zhora (od krátera), sú nezabudnuteľným zážitkom.

 

Objednať tu: Zájezd | To nejlepší z Neapole + POMPEJE + CAPRI | skryté perly s Radynacestu.cz

Cena zahŕňa:

 • letenka Praha-Neapol a späť s príručnou batožinou
 • transfery z/na letisko v Neapole; transfery v zóne
 • lístky na trajekt na ostrov Capri (nahlásiť vopred)
 • vstup do Augustových záhrad na Capri
 • 4x ubytovanie s raňajkami
 • sprievodcu počas celého pobytu
 • poistenie CK radynacesty.cz

Cena nezahŕňa:

 • fakultatívne výlety; vstupy do múzeí či záhrad
 • vstupenky do Pompejí (16 €)
 • mhd v Neapole a na ostrovoch (príp. taxíky, lanovka na Capri a pod.)
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

Neapol. Kráľovná, mesto miest, ktorému odpustíte všetko: všetok ten chaos, do ktorého sa dobrovoľne a s radosťou „namočíte“;  typické šnúry s bielizňou nad hlavami, na ulici hrajúce sa deti, typ bývania „z ulice do obývačky“, svojrázne (až mystické) zákutia dvorov a pavlačí. Neapol. Mesto, ktoré má mnoho tvárí; mesto protikladov. Poďte si vytvoriť názor.

Capri (l´isola blu = modrý ostrov). 30 km od Neapola; 30 km od Ischie. O Capri sa hovorí, že je najkrajším ostrovom na svete. Je to cestovateľské afrodiziakum, obľúbené miesto pobytu rímskych cisárov Augusta a Tiberia; dnes miesto umelcov a bohémov.

Pompeje. Najhoršia prírodná katastrofa antického sveta (od r. 1997 sú na zozname Unesco). História Pompejí začína v dobe, keď pomaly končili dejiny starovekého Egypta, keď Grécko začínalo byť významnou hospodárskou, námornou i vojenskou mocnosťou, keď vznikal Rím… podľa posledných nálezov a potvrdení sa presunieme v čase, až ku dňu 24. 10. 79 n. l. a vďaka 6-10 m vrstve popola (erupcia trvala tri dni) máme dnes takmer dokonalú predstavu o živote starých Rímanov.

Vezuv. Prírodný národný park. Približne 22 km od Neapola, 10 km od mora (vzdušnou čiarou 8 km). Uvidíme Flegrejské polia (Flegrejský poloostrov; supervulkán) napravo, Sorrentský poloostrov (s Amalfitánskym pobrežím) naľavo.

 

error: Content is protected !!