To NAJ zo severozápadnej Sicílie (SR)

Palermo-Cefalú-Erice-Trapani...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet z Viedne do Palerma; ubytovanie; vychádzka mestom; spoločná večera
 2. deň: raňajky; výlet do neďalekého Cefalú; v podvečer návrat do Palerma
 3. deň: raňajky; celodenný výlet do Erice a Trapani + Saline di Trapani/San Vito lo Capo
 4. deň: raňajky; Palermo (čo sme nestihli); individuálne voľno na posledné nákupy; v podvečer odlet do Viedne

 

Palermo už dávno nemá svoj povestný lesk a slávu, hoci mnohé nám neustále pripomína jeho veľkosť a silu. Palermo je od stredoveku hlavným mestom Sicílie a piatym najväčším mestom Talianska. Známe „vychytávky“ akými sú Duomo, Quattro Canti, Piazza Pretoria či Teatro Massimo v Palerme určite neobídeme. A máme prichystané aj iné zaujímavosti…

Cefalù. Pôsobivé mestečko na severnom pobreží Sicílie, ktoré si získa nejednu romantickú dušu svojím starým mestom s normanskou katedrálou, starou arabskou práčovňou, úzkymi vydláždenými uličkami a kúzelnou (asi 1 km dlhou) plážou. Nenájdete tu žiadne moderné hotely ani novú zástavbu, preto si Cefalú dodnes uchovalo svoju malebnosť a stredovekú (až nostalgickú) atmosféru.

Na tretí deň (podľa ročného obdobia) nás čaká zastávka s caffé italiano a koláčikom na jednej z najkrajších pláži na svete San Vito lo Capo (toto prestížne ocenenie získala už párkrát). Niekoľko kilometrov dlhá pláž s úžasnou farbou mora a iskrivým, jemným pieskom ponúka od mája do októbra nielen príjemné kúpanie v priezračnej vode, ale aj všetok ostatný komfort (reštaurácie, butiky, obchodíky s lokálnymi výrobkami či miestne trhy). Okolo obeda si vychutnáme doslova úchvatné sicílsko-normandské mestečko s čarovnou atmosférou Erice. Nielen mestečko, ale aj cesta lanovkou hore (z Trapani do Erice) ponúka okrem kombinácie grécko-rímskej a arabskej architektúry, spleti uličiek a magických zákutí, skutočne nezabudnuteľné výhľady na Trapani a Egadské ostrovy. Poobedie strávime v Trapani, meste soli. Trapani je staré prístavné a rybárske mesto na vyčnievajúcej ostrohe ostrova, v ktorom sa natáčal známy seriál Chobotnica s komisárom Catanim. Trapani si Vás získa svojou malebnosťou, bohato zdobenými palácmi, kostolmi a vôbec… fanúšikovia architektúry, fotenia, ale aj gastronómie, sa tu budú cítiť ako v raji. V podvečer, cestou do Palerma pôjdeme po Via del Sale – Soľnej ulici a na našej ceste sa zastavíme na tzv. aperitívo (podvečerný drink) a pozrieme si Saline di Trapani (prírodná rezervácia). Úchvatné soľné polia a nádrže, v ktorých sa získava nerafinovaná kuchynská soľ tradičným spôsobom, odparovaním morskej vody. Oslnivo biele hromady soli, ktoré pri západe slnka chytajú ružovkastý nádych, spoločne s niekoľkými veternými mlynmi sa stali ikonou zóny a akosi nevtieravo Vás presvedčia o tom, že tu viac, ako kdekoľvek inde platí, že soľ je nad zlato.

Objednať tu: Poznávací zájazd Taliansko – Taliansko: To NAJ zo severo-západnej Sicílie 2022 | SME

Cena zahŕňa:

 • letenka Viedeň-Palermo a späť s príručnou batožinou
 • transfer z/na letisko v Palerme
 • transfery v zóne
 • 3x ubytovanie s raňajkami
 • certifikovaného sprievodcu
 • poistenie CK dovolenka.sme.sk

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd, taxíky a lanovky
 • lístok na vlak do Cefalu
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

error: Content is protected !!