Cortina d´Ampezzo

Cortina d´Ampezzo se rozkladá na východe Dolomitov v údolí Ampezzotal a patrí k najkrajším miestam regiónu Veneto (provincia Belluno). Je jednou z najznámejších talianskych lyžiarskych oblastí, ktorá sa v r. 1956 stala dejiskom zimných olympijských hier. Dnes sa tu každoročne koná jeden zo závodov Svetového pohára v lyžovaní.

Napriek tomu je Cortina d´Ampezzo lyžiarmi považovaná za zaostalé stredisko, lebo od r. 1956 sa tu toho veľa nezmenilo. Výhodou sú zjazdovky všetkých šírok, sklonov a náročnosti; svahy sú orientované na všetky svetové strany, čo vám umožní celý deň lyžovať na slnku. Celkovo je k dispozícii 134 km zjazdoviek (70 modrých, 27 červených a 8 čiernych), 10 vlekov, 6 kabinkových a 31 sedačkových lanoviek. Vysoká nadmorská výška zaručuje kvalitnú snehovú pokrývku až do neskorej jari.

Olympijský areál Tofana ponúka závodné trate pre profesionálov, ale aj začiatočnícke cvičné lúky; tiež je tu priestor na freeridové a extrémne lyžovanie; snowpark so stometrovou halfpipe a mnoho ďalších prekážok…

Po lyžovaní je tu možnosť zaplávať si, vyskúšať bobovú i sánkovú dráhu a snežné skútre, nordickú chôdzu, paragliding. V lete si turisti môžu vyskúšať aj adrenalínové športy, napr. rafting, hydrospeed, kanoistika, alebo navštíviť novopostavený Adrenalin Park (asi 15 min. pešo od centra strediska). Ponuka ubytovacích a stravovacích kapacít je obrovská, ceny sú pomerne vysoké, vďaka celosvetovo známemu menu Cortina.

Cortina d’Ampezzo Ski Resort | Highlights from Skiresort.info – Bing video

 

error: Content is protected !!