Marzamemi

Marzamemi (provincia Siracusa). Stará rybárska dedinka (vznikla asi v r. 1000) na juhu Sicílie, preslávená lovom tuniakov. Plná farieb a slnka. Jej kolorit dopĺňa zlatý piesok a azúrové more. Pôvodne rybárske, dnes skôr dovolenkové mestečko láka turistov z celého sveta; počet ľudí sa počas letnej sezóny strojnásobuje. Marzamemi vás omámi (a to doslova) svojou pohodovou a čarovnou atmosférou, malebnými rybárskymi domčekmi, úzkymi uličkami, ale najmä vôňami a chuťami lokálnej kuchyne. Určite ochutnajte tuniaka, miestnu špecialitu a doprajte si kvalitné sicílske Nero d´Avola. V Marzamemi zastal čas. Doslova. A vy sa, rovnako, za teplých večerov v tejto pohodovej atmosfére stratíte v časo-priestore.

Odporúčame navštíviť najmä historické centrum, ktoré je plné barov, reštaurácií a útulných zákutí, kde si naplno vychutnáte kúzlo Sicílie… a pokiaľ nebudete chcieť iba leňošiť, v okolí je toho dosť na oblaženie duše i oka (tiché Pachino, baroková Noto či Modica, krásna Ragusa či očarujúca Siracusa…).

Marzamemi je pre tých, čo milujú pokoj, slnko, more… pre gurmánov a milovníkov histórie, kultúry a prírodných krás. Toto sú základné ingrediencie tohto okúzľujúceho miestečka, ktoré vám oblaží dušu.

Marzamemi – Sicily – Italy – Bing video

error: Content is protected !!