Osimo

Osimo, ktoré sa nachádza na kopci neďaleko Ancony, je monumentálne mesto s úchvatnými výhľadmi. V údoliach sú remeselnícke dielne a ľahký priemysel, ktoré zabezpečujú ekonomický pohyb. Blízkosť Ancony, hlavného mesta regiónu Marche, dáva mestu isté výhody.

Osimo sa okrem renesančných palácov, katedrál, obchodov, reštaurácií či námestí pýši nezvyčajnou atrakciou… podzemným mestom. Spleť jaskýň (doteraz ich bolo identifikovaných asi 90 v dĺžke 9 km) tvorených chodbami a zákutiami, ktoré sa všakovako hadia pod mestom.

Vedci zatiaľ nemajú všeobecne akceptovateľné vysvetlenie, prečo bola postavená táto zvláštna sieť podzemných dutín, usporiadaných na rôznych úrovniach, prepojených šachtami a komínmi
Istý je fakt (a dôkazy existujú), že približne pred 2500 r., začali ľudia kopať do hĺbky… vytvárali tak obranné cesty a chodby, aby si zabezpečili vodu, aby prežili. Na pieskovcových stenách nájdete reliéfy, stredoveké rytiny, erby a rôzne symboly, ktoré vás vtiahnu do dávnej minulosti a začnete si nechtiac klásť otázky kedy-načo-prečo…

V podzemnom Osimo nájdeme tri podzemné trasy. Le Grotte Cantinone, hneď vedľa rímskych hradieb. Le Grotte di Piazza Dante, prístupné z pivníc Palazzo Fregonara-Gallo. La Grotta Simonetti, do ktorej sa vchádza z paláca Simoncoti Hercolani Fava.

Home | osimoturismo <= tu nájdete potrebné info k prehliadkam

 

error: Content is protected !!