Porto Cervo

Porto Cervo patrí medzi najnavštevovanejšie lokality; leží na severovýchode Sardínie, asi 1 km južne od ostrova La Maddalena. Porto Cervo (prístav jeleňov/Jelení prístav) sa nachádza v provincii Sassari, je časťou mesta Arzachena, vzdialený 28 km od mesta Olbia. Porto Cervo je hlavným centrom svetoznámeho pobrežia Costa Smeralda* (Smaragdové pobrežie), ktoré vyhľadajú najmä osobnosti zo sveta showbiznisu a manažéri.

*Najkrajšie pláže Costa Smeralda. Capriccioli. Menšia pláž v blízkosti mesta Porto Cervo. Liscia Ruja. Jedna z najdlhších pláži Costa Smeralda. Nenachádza sa tu žiaden hotel; je ideálna pre dlhšie prechádzky. Principe. Pláž sa viackrát objavila v rebríčkoch najlepších a najkrajších na svete. Originálnu atmosféru jej dodávajú skaly z ružového granitu. Na morskom dne už nadobúdajú modrý odtieň, vďaka ktorému má voda nádherné sfarbenie (ako v oblasti Karibiku). Romazzino. Nie je veterná, lebo ju chránia okolité skaly; nie sú tam veľké vlny a dovolenkári ju milujú, lebo sa tu dobre sa tam pláva.

Porto Cervo bolo vyhlásené za jedno z najkrajších a najdrahších letovísk na svete; je jachtárskym magnetom a má prívlastok miliardárskeho strediska. Ceny domov tu dosahujú závratné sumy (najmä tie v blízkosti mora) a často trhajú rekordy talianskeho realitného trhu.

Okrem 20 km krásnych pláží s bielym pieskom a priezračným morom tu nájdete aj luxusné obchody, reštaurácie a nočné kluby. Služby aj hotely sú na vysokej úrovni. Nachádzajú sa tu prestížne golfové rezorty a v tejto oblasti vybudovali aj súkromný heliport či prístav pre veľké jachty. V tunajších kluboch vystupujú celosvetovo známi dídžeji a tanečné večierky sa vždy konajú až do bieleho rána. Keď sa cítite lepšie v podnikoch, ktoré majú komornejšiu atmosféru, zájdite ďalej od pobrežia.

Atmosféra prístavu je jedinečná, fotky z dovolenky vyzerajú ako fotky z Karibiku (aj preto sa tejto časti hovorí Karibik Európy).

Porto Cervo Lifestyle – YouTube

error: Content is protected !!