San Benedetto del Tronto

Známe prázdninové letovisko San Benedetto del Tronto (rovnomenná provincia v regióne Marche) obmýva Jadranské more. Najstaršie dochované zmienky o meste sú z r. 998. Práve vtedy boli do miestneho kostola prenesené ostatky sv. Benedikta. Počas 2. sv. vojny bolo mesto bombardované a takmer celé zničené. Bolo však opäť vystavané a dnes je moderným letoviskom, ktoré klientom ponúka kvalitné zázemie a služby. Vďaka príjemným klimatickým podmienkam tu sezóna trvá od mája do októbra.

Hlavná trieda je plná obchodov, barov, reštaurácií a diskoték. Atmosféru tropického raja dotvára bujná vegetácia typická pre celú oblasť Palmovej riviéry (všade sú palmy a oleandre). Palmy tvoria 4 km dlhú promenádu (je viac ako 7000), ktorá sa tiahne pozdĺž celého mesta a je využívaná nielen na pešie vychádzky, ale aj na jogging, kolieskové korčule či cyklistami. Mimochodom, je tu aj najvyššia a najstaršia palma v Európe.

Pláž je piesková, lemuje pobrežie v dĺžke 6 km a je ideálna pre rodiny s deťmi, lebo vstup do mora je pozvoľný; na svoje si tu prídu aj milovníci šnorchlovania a potápania. Nájdete tu aj Yacht Club a námorné múzeum.

V centre mesta je niekoľko historicky významných pamiatok. Jednou z nich je napr. veža Torre dei Gualtieri (tzv. Terrione); pôvodne bola súčasťou mestského opevnenia. Určite navštívte katedrálu sv. Benedikta, patróna mesta; dnes mu je zasvätená slávnosť Festa di San Benedetto martire (slávi sa vždy 13. októbra).

Ak nechcete byť len na jednom mieste, prenajmite si auto a prejdite si ďalšie zaujímavé lokality v okolí. Objavíte tu mnoho stredovekých mestečiek a dediniek situovaných vysoko v horách, odkiaľ sú nádherné výhľady na krajinu a pobrežie San Benedetta. V blízkosti je Ancona, Pescara, Ascoli Piceno či Grottamare.

San Benedetto del Tronto | Marche, Bellezza Infinita – Bing video

San Benedetto del Tronto | la Riviera delle Palme – Bing video

 

error: Content is protected !!