Stintino-La Pelosa

Stintino-La Pelosa. Nerozlučná sardínska dvojica. Na severozápadnom pobreží Sardínie, v provincii Sassari, sa nachádza malebná rybárska dedinka Stintino. Je situovaná neďaleko mysu Capo del Falcone v zálive Golgo dell´Asinara, odkiaľ je krásny výhľad na neďaleký ostrov Asinara. Nenápadné Stintino sa pomaly mení na príjemné a obľúbené prázdninové letovisko, poskytujúce návštevníkom dostatočné zázemie pre strávenie pohodovej dovolenky. Je vybavené troma turistickými prístavmi: Porto Mannu (s 305 miestami pre lode), Marina di Stintino (160 miest pre lode) a Porto Minore (110 miest pre lode). V centre mestečka na hostí čaká zopár miestnych reštaurácií, lákajúcich na typické talianske špeciality; milovníkov nákupov potešia štýlové  obchodíky.

Najväčším lákadlom Stintina je (určite) 5 km vzdialená nádherná pláž La Pelosa s jemným bielym pieskom. Brehy obmýva trblietavé  tyrkysovo-modré Stredozemné more. Pláž La Pelosa sa nachádza v Asinarskom zálive na severovýchodnom konci Capo Falcone a pred otvoreným morom je chránená prírodnou bariérou, skalami Faraglioni di Capo Falcone, ostrovmi Piana a Asinara. Práve z tohto dôvodu je voda v La Pelosa vždy pokojná, aj keď sa v zóne často vyskytuje mistrál. Pred plážou je ostrovček Pelosa s charakteristickou aragónskou vežou postavenou v r. 1578 na obranu pobrežia; práve on dáva pláži jej názov (La Pelosa).

La Pelosa je jedno z najvyhľadávanejších miest na Sardínii a obľúbený cieľ dovolenkárov. Určite kombináciu Stintino-La Pelosa, pokiaľ budete v zóne Sassari nevynechajte. Obe miesta sú zárukou spokojnosti a krásy.

Stintino-La Pelosa la spiaggia più bella al mondo – Bing video

error: Content is protected !!