Verona

Romantická a prekrásna Verona (región Veneto; Benátsko). Mesto Shakespeara a jeho príbehu lásky. Leží asi 30 km od Gardského jazera (Lago di Garda). Mestom preteká rieka Adige. Keď budete vnímaví, nájdete spoločné prvky s mestom Florencia (Firenze); ba budú aj zákutia, ktoré vám splynú „v jedno“.

Čo tu nájdeme? Známu arénu (Arena di Verona) na námestí Piazza Bra, množstvo krásnych uličiek so známymi módnymi značkami (s oslnivými logami), obrovské množstvo historických budov a čarovných zákutí… zdvihnite sem-tam oči hore a vnímajte stredovekú krásu budov okolo seba.

Samozrejme, Casa di Julietta (Júliin dom či dom Kapuletovcov) s povestným balkónom na Via Capello 23 je najväčším ťahačom mesta. Aj keď je pravdou, že dom bol postavený až po vydaní diela, atmosfére miesta na tom nič neuberá. Okrem toho je tu energiou nabíjajúca Piazza delle Erbe (bývalé rímske fórum; dnes hlavné námestie mesta) s fontánou so sochou „veronskej madony“, symbol mesta Verona. Námestie má skvelú atmosféru, nádherné domy s freskami a vynikajúce reštaurácie.

Zájdite aj na námestie Piazza dei Signori, miesto politického a verejného života Verončanov,  pozrite si Palazzo della Ragione so schodiskom pravdy, vyjdite na 84 m vysokú vežu Torre dei Lamberti (výhľad na mesto je prekrásny; mimochodom, je to najvyššia veža v meste), nazrite do románskeho kostola Santa Maria Antica, vedľa ktorého vás ohúria gotické náhrobky Scaglierovcov, vládcov Verony.

Castelvecchio stojí na brehu rieky Adige už od r. 1354. Pôvodne bol pevnosťou, ktorú dala postaviť dynastia Scaglieri a slúžila na obranné účely. Dnes sa tam nachádza regionálne múzeum.

Okrem veronskej Katedrály, tzv. Duomo by ste mali navštíviť aj prekrásne renesančné záhrady Giardino Giusti. Je to to správne miesto na únik od davov turistov.

VERONA – Giardino Giusti – YouTube

 

 

error: Content is protected !!
0
Košík
  • No products in the cart.