Vstup do Talianska

Podmienky vstupu do Talianska (aktualizované 17. 1. 2022):

  1. digitálny covid preukaz EÚ; covid preukaz potvrdzuje jednu z možností: a/vakcinovaný (15 dní a platný 6 mesiacov od poslednej dávky); b/testovaný (PCR nie starší ako 72 hod. alebo antigén nie starší ako 48 hod.; výnimku majú deti do 6 r.); c/prekonaný covid (platnosť 180 dní)
  2. negatívny test (antigén nie starší 24 hod. alebo PCR nie starší ako 48 hod.)
  3. vyplniť a odoslať digitálny e-formulár => PLF alebo (len veľmi výnimočne) vyhlásenie* (nájdete ho v linku v taliančine a angličtine). QR kódom z PLF dokumentu sa na vyzvanie preukazujete už pri vstupe do dopravného prostriedku či pri check-ine… všetko potrebné nájdete na stránkach MZV: Taliansko – podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19 – Úvod – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (mzv.sk)

 

EU Digital Passenger Locator Form (dPLF) (euplf.eu) <= plf-formulár

*******************************

Všetky osoby od 12 rokov (neočkovaní, alebo bez potvrdenia o prekonaní Covid-19) sa tiež musia sa preukázať negatívnym testom a zároveň sa musia podrobiť 5-dňovej karanténe. Na konci päťdňovej karantény vykonáte ďalší molekulárny alebo antigénový test. Karanténu je povinné oznámiť po vstupe na územie štátu odboru prevencie príslušného miestneho zdravotného úradu.

Akékoľvek otázky ochotne zodpovieme na čísle: +421 905 485 188 (AvAtour); alebo volajte číslo : +421 2 5978 5978 (informačné centrum MZV v BA); prípadne, na čísle: +421 2 5980 0011 (ambasáda IT v BA).

************************

Jednotlivé regióny môžu sprísňovať podmienky vstupu. V niektorých mestách, resp. centrách miest, je povinnosť nosiť rúška aj v exteriéri. Užitočný link, na ktorom nájdete potrebné informácie k jednotlivým regiónom: Covid-19 – Numeri verdi regionali (salute.gov.it)

************************

Tranzit cez Rakúsko je stále možný; vyplňte si formulár na cestu tam i späť:

58857357-1ad4-4fcd-a953-106ae9b28007 (mzv.sk)  <= prehlásenie o tranzite (odporúčame mať vyplnený formulár pri sebe)

**********************

Bez rozdielu na to, z akého štátu na Slovensko prichádzate, ste povinný zaregistrovať sa na stránke https://korona.gov.sk/ehranica

Všetky potrebné info o návrate domov (platné od 1.12. 2021): Karanténa a podmienky návratu do SR – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (mzv.sk)

error: Content is protected !!

TATO STRANKA POUZIVA COOKIES. PREHLIADANIM TEJTO STRANKY AKCEPTUJETE ICH POUZITIE.

0
Košík
  • No products in the cart.