Alba Adriatica

Moderné prímorské mestečko Alba Adriatica (provincia Teramo, región Abruzzo) leží na brehu Jadranského mora, na úpätí pohoria Gran Sasso, ktoré je súčasťou prírodnej rezervácie Abruzzského národného parku. Je známa ako jedna zo „siedmych sestier“ severného pobrežia Abruzzo (Martinsicuro, Tortoreto, Giulianova, Roseto degli Abruzzi, Silvi Marina, Pineto a Alba). Je to jedno z  najobľúbenejších letovísk v oblasti známej ako Palmová riviéra (rozhranie regiónov Marche a Abruzzo). Najväčšia koncentrácia paliem v Európe dáva tejto oblasti punc exotickosti.

Alba Adriatica je veľké a živé letovisko nielen so skvelými možnosťami športového vyžitia (tenis, golf, vodné skútre, bicykle, windsurfing, paragliding, lode…), ale aj s množstvom obchodov, barov, reštaurácií a s prvotriednymi službami. Svojimi rozľahlými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora je ideálnym miestom pre rodinné dovolenky s malými deťmi.

More patrí k najčistejším a najkrajším v tejto zóne. Piesok na pláži má typickú striebornú farbu, aj preto má toto miesto prívlastok „silver beach“. V každom prípade, ocenenie modrou vlajkou si Alba Adriatica vychutnala niekoľkokrát.

V čase rímskeho impéria bolo pobrežie pod silným rímskym vplyvom; dôležité architektonické pamiatky sa zachovali do dnešnej doby. Aj preto je oblasť hojne navštevovaná nielen klasickým letným turistom, ale aj milovníkmi histórie. Stredisko má skvelú polohu, ktorá umožňuje výlety do širokého okolia. Najnavštevovanejšími sú Ascoli Piceno, Aquaviva Picena, San Benedetto a Rím.

Alba Adriatica Video HD Tour 2010 – Bing video

 

 

error: Content is protected !!