Andrea Bocelli I.

Andrea Bocelli (* 22. september 1958, Lajatico, Taliansko) je taliansky tenorista. Patrí k najslávnejším talianskym spevákom súčasnosti. Celosvetovo sa predalo viac ako 75 miliónov kópií jeho albumov.

Za hudobný prínos si Bocelli vyslúžil v roku 2010 hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy. Bocelli má na konte spoluprácu s takými hudobnými velikánmi, ako je L. Pavarotti a P. Domingo. Piesne nahral i s popovými spevákmi, napr. Celine Dion, Bryan Adams, Eros Ramazzoti, Christina Aguilera alebo Ed Sheeran. Spoločnú pieseň má i so svojím synom Matteom.
Medzi jeho najznámejšie piesne patrí Con te partirò, Vivo per lei či Time to Say Goodbye. Nevidiaci spevák má na svojom konte pätnásť štúdiových albumov vrátane troch kompilácii, troch live albumov a jedenástich operných albumov. Práve tretím albumom dobil i Ameriku a definitívne sa z neho stal svetoznámy spevák. Bocelli vystúpil aj na Slovensku, a to dvakrát. Prvýkrát sa tak udialo v roku 2008 v Košiciach a následne sa divákom predstavil v roku 2017 v Bratislave.

Keď sa tím ľudí okolo talianskeho tenoristu A. Bocelliho rozhodol streamovať jeho koncert na YouTube, zrejme im ani vo sne nenapadlo, čo tým spôsobia. 24-minútový záznam z ľudoprázdnej milánskej katedrály, vytvoril rekord v sledovanosti. V jeden moment si tento online koncert pozrelo 2,8 milióna ľudí naraz. Ide tak o najväčšie publikum, aké kedy na YouTube pozeralo priamy prenos z podujatia klasickej hudby. Za 4 dni získalo video viac ako 36-miliónov pozretí!! Na koncerte ho sprevádzal iba organista Emanuele Vianelli a Bocelli zaspieval sakrálne skladby. Aj tým chcel vyjadriť podporu všetkým ľuďom v časoch, kedy sa svet borí s pandémiou spôsobenou koronavírusom.

Po čom túži?
Má všetko, o čom snívajú (aj) ľudia so zdravými očami. Finančnú nezávislosť, obdiv, milujúcu rodinu a robí to, čo ho baví. Napriek tomu má jeden nesplnený sen. Andrea Bocelli dostal v jednom z rozhovorov otázku, či by nechcel vidieť svoju ženu a deti. Odpovedal, „prirodzene, že áno“. Ale, oveľa viac ho, vraj, láka vidieť svoju vlastnú tvár…

Vivo Per Lei – YouTube

error: Content is protected !!