Andrea Bocelli II.

Andrea Bocelli (* 22. september 1958, Lajatico, Taliansko) je taliansky tenorista. Patrí k najslávnejším talianskym spevákom súčasnosti. Celosvetovo sa predalo viac ako 75 miliónov kópií jeho albumov.

Nemal sa ani narodiť…
Andrea Bocelli sa narodil 22. septembra 1958 (Lajatico; Toscana). Jeho matke počas tehotenstva bolo oznámené, že jej dieťa bude choré a všetci ju posielali na potrat. Napriek tomu sa rozhodla ponechať si ho…
Andrea sa narodil so zeleným zákalom. Aj preto navštevoval špeciálnu školu pre nevidiacich. Kým ju dokončil, oslepol úplne. O zrak definitívne prišiel ako 12-ročný. Dá sa povedať o tomto bode, že bol osudný v jeho živote? Možno áno. A možno ním bolo to, keď ho taliansky spevák Zucchero objavil v bare. Jeho talent ho okamžite ohúril a ponúkol mu spoluprácu na duete Miserere. Mimochodom, duet bol predtým ponúknutý L. Pavarottimu. A dobre, že sa tak stalo. Nebyť tohto osudového momentu a spevákovej tvrdohlavosti, zrejme by z neho bol dnes právnik. Svet by nikdy nespoznal jedného z najlepších spevákov v histórii ľudstva.

Slepý zvodca…
Aj napriek tomu, že Andrea Bocelli nevidí, nezabránilo mu to viesť plnohodnotný život so všetkým, čo k tomu patrí. Prvý raz bol ženatý s Enricou Cenzatti, s ktorou mal dvoch synov (Amosa a Mattea); rozviedol sa s ňou v r. 2002. Na povrch (potom) vyplávali neoverené informácie, že Bocelli svoju manželku podvádzal a k svojej rodine sa nesprával príliš pekne. Údajne mu v danom období výrazne stúpla sláva do hlavy. Ktovie, kde je pravda…

Isté je, že dnes takmer 62-ročný tenorista si ešte v tom istom roku „narazil“ poriadnu kočku. Reč je o Veronike Berti, ktorá je od slávneho speváka mladšia o celých 25 rokov. S ňou sa v roku 2014 (druhýkrát) oženil a majú spolu dcéru Virginiu. Veronica sa stará o jeho manažment a podľa rôznych zdrojov sa zdá, že žijú „bežný“ život. Andrea jazdí na koni, kolieskových korčuliach, venuje sa (spolu  s bratom) výrobe vína a skúsil aj windsurfing.

Con te partirò – YouTube

error: Content is protected !!