Aprica

Aprica (v údolí Val Camonica a Valtelline; provincia Sondrio; región Lombardia). Perfektná poloha v strede talianskych Álp, predurčila mestečku budúcnosť lyžiarskeho strediska (prvý vlek spustili v r. 1942). V 70-80-tych r. chodili do Aprica najmä Milánčania, dychtivý po prvých zážitkoch na lyžiach.

Aprica si stále uchováva glanc ideálneho (stredne veľkého) strediska pre začiatočníkov; avšak medzi takmer 50 km zjazdoviek dominujú aj náročnejšie, modré (19) a červené (13) trate;  nechýba ani slušný výber čiernych zjazdoviek (10), vhodných pre skúsených lyžiarov. Snehové delá predlžujú sezónu do apríla. Lanovky (2 kab., 7 sed.) a vleky (14) prepravia 24 000 osôb za hodinu. Opačná strana údolia je zasvätená bežeckému lyžovaniu. Na 15 km vyfrézovaných stȏp, bežkári otestujú svoje umenie v klasickom ale aj  korčuliarskom štýle. V 1800 m nad morom sa rozkladá Snowpark Aprica s dȏmyselne postavenými skokmi a niekoľkými prekážkami, ktoré vystačia snowbordistom k celodennej zábave. Aprica je jedným z mála lyžiarskych stredísk, kde sú lyžiarske trasy tak blízko mesta, že umožňujú vrátiť sa do hotelov a „domov“ s lyžami na nohách.

Všestrannosť areálu, dostatok slnečných dní, nové hotelové komplexy priamo na zjazdovkách, bohatá après-ski ponuka a ústretové ceny lákajú najmä rodiny s malými deťmi, ako aj skupiny priateľov a návštevníkov-nelyžiarov. V letných mesiacoch je zóna ideálna na cyklo-turistiku a prirodzene, klasickú turistiku.

Aprica winter – Bing video

error: Content is protected !!