Amalfitánske pobrežie

Neapol-Capri-Sorento-Amalfi-Ravello...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Neapolu; presun do hotela; program podľa príletu
 2. deň: raňajky; celodenný výlet na ostrov Capri; v podvečer individuálne voľno
 3. deň: raňajky; celodenný výlet Costiera Amalfitana (via terra* alebo via mare*)
 4. deň: raňajky; Neapol = srdce Neapola; odlet vo večerných hodinách z Neapola do Viedne…

 

Neapol. Kráľovná, mesto miest, ktorému odpustíte všetko: všetok ten chaos, do ktorého sa dobrovoľne a s radosťou „namočíte“;  typické šnúry s bielizňou nad hlavami, na ulici hrajúce sa deti, typ bývania „z ulice do obývačky“, svojrázne (až mystické) zákutia dvorov a pavlačí. Neapol. Mesto, ktoré má mnoho tvárí; mesto protikladov. Poďte si vytvoriť názor.

Capri (l´isola blu = modrý ostrov). 30 km od Neapola; 30 km od Ischie. O Capri sa hovorí, že je najkrajším ostrovom na svete. Je to cestovateľské afrodiziakum, obľúbené miesto pobytu rímskych cisárov Augusta a Tiberia; dnes miesto umelcov a bohémov.

Spoločne si prejdeme historické i moderné Sorrento a užijeme si jeho úžasné zákutia. Sorrento je tzv. vstupnou bránou na Amalfitánske pobrežie. Je to živé pobrežné mesto, známe letovisko na lávových terasách, (doslova) obklopené pomarančovník-ovými a citrónovník-ovými sadmi s úžasnými promenádami a pamiatkami. Mesto je farebné, plné  parkov, s príjemnou  stredomorskou atmosférou; plné kaviarní, barov a reštaurácií s výbornou kuchyňou; je známe najmä miestami, ktoré poskytujú úžasné pohľady na záliv, more, Capri, Vezuv…

Asi najznámejšími miestami z celej oblasti sú mestečká Amalfi (najväčšie mesto pobrežia) a Positano (považované za najkrajšie a najfarebnejšie), kde sa, prirodzene, zastavíme. Tzv. “čerešničkou na torte” je Ravello. Malé mestečko, no veľké svojím významom; múza umelcov. Neobídeme Ravellskú katedrálu, nádherné starobylé vily (Villa Rufolo; Villa Cimbrone), ktoré majú záhrady zdobené sochami vysokej umeleckej hodnoty.

 

Cena zahŕňa:

 • letenka Viedeň-Napoli a späť s príručnou batožinou
 • transfer z/na letisko v Neapole; transfery v zóne
 • 3x ubytovanie s raňajkami
 • slovenského sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí; fakultatívne výlety
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

Amalfitánske pobrežie. Najkrajšie pobrežie Apeninského polostrova; od r. 1997 je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ponúka všetko… históriu, more, pláže, nakupovanie, turistiku či zábavu. A to všetko na jednom mieste. Amalfitánske pobrežie je dlhé iba 40 km, avšak jeho krása bije do očí  na prvý pohľad. Tvorí ho 14 mestečiek: Amalfi, Atrani, Cetara, Conca dei Marini, Furore, Maiori, Minori, Positano, Praiano, Ravello, Scala, Tramonti, Vietri sul Mare e Agerola. Mestečká sú spojené jedinou (štátnou) cestou, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších ciest Talianska.

 

 

error: Content is protected !!