NAJ jazerá Talianska (SK)

Borromejské ostrovy (Lago Maggiore)-Lago di Como-Lago di Garda...

Novinka AvAtour  ♥

Novinka AvAtour  ♥

Novinka AvAtour  ♥

Novinka AvAtour  ♥

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Bergamo; ubytovanie; prehliadka starého mesta Cittá Alta
 2. deň: raňajky; Lago Maggiore/Piemonte; celodenný lodný výlet na Borromejské ostrovy
 3. deň: raňajky; Lago di Como/Lombardia; Varenna; trajektom do Bellaggio a späť
 4. deň: raňajky: Lago di Garda/Veneto; Sirmione a Bardolino (degustácia vín)
 5. deň: raňajky; Miláno (vlakom z Bergamo); prehliadka mesta; návrat do Bergama
 6. deň: raňajky; Bergamo (indiv. voľno v Cittá Bassa); odchod domov v poobedňajších hodinách

 

Bergamo. Mesto s nádhernou panorámou; mesto na siedmich vŕškoch. V prvý deň si spolu prejdeme staré mesto Città Alta so zachovalými benátskymi hradbami a pitoreskným historickým centrom, kde sa vyvezieme viac ako storočnou lanovkou.  Posledný deň si užijeme živé, ale útulné dolné mesto s krásnymi námestiami plnými obchodov, barov, múzeí a rozľahlými zelenými parkami… aj keď Bergamo  vždy stálo v tieni Milána, má rozhodne čo ponúknuť. Niet divu, že Bergamo nazývajú aj „obývačkou Talianska“ (salotto d´Italia).

Elegantné Lago di Maggiore.  Druhé najväčšie jazero Talianska s tzv. plávajúcimi ostrovmi. Borromejské ostrovy (Madre, Bella a Superiore/dei Pescatori) sú od severu chránené masívom alpských velikánov, preto je tu ideálna klíma pre subtropická flóru, ktorá vás absolútne dostane. S noblesného kúpeľného mestečka Stresa sa trajektom vydáme na každý z nich. Isola Bella je najväčší a jeho dominantou je honosný palác s prekrásnou terasovitou záhradou. Isola Madre je botanickou záhradou a Isola Superiore alebo Isola dei Pescatori je klasická rybárska dedinka s úžasnou atmosférou. Jediný z troch ostrovov na jazere, ktorý je osídlený a vyhlásený skvelou kuchyňou.

Štýlové Lago di Como. Najkrajšie jazero Talianska plné fjordov (kúsok Nórska v Taliansku), malebných mestečiek na brehu, úžasných parkov a domov celebrít (G. Clooney, Madonna, L. Messi a i.). Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda a zasnežené vrcholy Álp… to, prosto, musíte vidieť. Pastva pre oči. Oblaženie duše. Perlou jazera sú mestečká Bellagio a Varenna s vilou Monastero a atraktívnou botanickou záhradou. Vo voľnom čase si môžete dopriať kúpanie a slnenie na pláži.

Ikonické Lago di Garda. „Záhrada Talianska“ sa nachádza len 30 km od Verony. Ľadovcové jazero Lago di Garda (patrí k najväčším v krajine; 370 km štvorcových; šírka 17, 2 km, dĺžka impozantných 51, 6 km; hlboké 346 m) je, vskutku, jedným z najkrajších miest Talianska. Nad jazerom sa týčia strmé vápencové steny Gardských hôr (vysoké až 2000 m), ktoré sú popretkávané množstvom malebných cestičiek. Nájdete tu všetko, po čom srdce turistu, dobrodruha, historika či fotografa (a vlastne každého z nás) plesá. A možno, oveľa viac…

Miláno. Druhé najväčšie mesto Talianska; centrum módy, obchodu a finančníctva. Táto životom pulzujúca metropola vzhľadom pripomína moderné mestá Európy; pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest. Avšak, medzi luxusnými obchodmi a elegantnými kancelárskymi budovami tu nájdete také poklady, ako napr. najextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu s tzv. „strechou sveta“ či najprestížnejší operný dom na svete Teatro alla Scala“ (otvorený v r. 1778). Spojivkom medzi katedrálou a operou je pasáž Vittorio Emanuele II. z rakúsko-uhorského obdobia, ktorá je, najmä, štýlovým nákupným centrom.

Objednať na: Poznávací zájazd EXCLUSIVE – ma3oska ITALIA

 

Cena zahŕňa:

 • transfer z/na letisko
 • transfery v zóne
 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK Ma3oska.sk

Cena nezahŕňa:

 • letenku (môže zabezpečiť CK)
 • vstupy do múzeí, galérií, kaštieľov či záhrad
 • lanovku, mhd či taxíky v zóne
 • lístky na trajekty medzi ostrovmi
 • lístok na vlak do Milána
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta (pomôže vybaviť CK)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“
error: Content is protected !!
0
Košík
 • No products in the cart.