Po stopách Caravaggia (SR)

Rím-Colli Albani...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Ríma, presun do hotela; prechádzka mestom po stopách Caravaggia, kostol sv. Ludvíka Francúzskeho, kostol sv. Augustína; večer: film o Caravaggiovi (fakultatívne).
 2. deň: raňajky; návšteva Kapitolských múzeí; galérie Barberini a Doria Pamphilj. Individuálne voľno, relax. Večer: meditácie nad dielami Caravaggia (fakultatívne).
 3. deň: raňajky; celodenný výlet do oblasti Colli Albani, degustácia vín; večer individuálne voľno, relax.
 4. deň: raňajky; prechádzka mestom po Caravaggiových stopách (pokr.), návšteva kostola Panny Márie „del Popolo“; galérie Borghese. Individuálne voľno.
 5. deň: raňajky; check-in z hotela; presun na letisko, odlet z Ríma do Bratislavy.

 

Aj po päťsto rokoch sú stopy tohto výnimočného umelca v jeho milovanom meste stále zreteľné. Caravaggio prišiel do Ríma ako do epicentra vtedajšieho umenia a svojím originálnym prístupom tak k maliarskej technike, ako aj k spôsobu vyjadrenia myšlienky, tu vyvolal priam umeleckú revolúciu… a podľa mnohých sa stal zakladateľom baroka v maliarstve. Jeho rozporuplná osobnosť a dramatický životný príbeh robí z potuliek po jeho stopách v Ríme umelecko-duchovné dobrodružstvo. Navštívime miesta, kde býval, kadiaľ sa prechádzal, kde tvoril, kde sa zabával. Maľoval pre kostoly, v ktorých jeho diela dodnes visia, maľoval na objednávku svojich mecenášov, ktorí si tieto skvosty žiarlivo chránili a hrdo vystavovali vo svojich súkromných zbierkach. Z viacerých sa neskôr stali svetoznáme galérie. Zakúsime, ako jeho dielam svedčí jedno i druhé prostredie, ba pristavíme sa aj pri kuriozite-oltárnom obraze, ktorý ktosi dôležitý nedoprial ani Bazilike sv. Petra, až tak veľmi po ňom túžil…

Na pár dní sa ponoríme do výnimočného života a umenia tohto jedinečného umelca, „nalejeme si čistého vína“ ohľadom rôznych dezinterpretácií jeho života, ktoré ho na takmer štyristo rokov priam vymazali z učebníc umenia. A, ochutnáme aj jeho obľúbené víno, keď budeme pátrať po záhadách jeho úkrytu po vynútenom úteku z Ríma.

Cena zahŕňa:

 • letenka Bratislava-Rím a späť s príručnou batožinou
 • 4x ubytovanie s raňajkami
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK Ma3oska.sk

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do galérií a múzeí; dopravu v Ríme (mhd, metro, taxi; mimo mesta)
 • 1x vstup do vínnej pivnice
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

Rím je jedným z hlavných miest európskej kultúry a pokladnicou umenia. Návšteva Ríma je cestovateľský zážitok pre každého. V tomto prípade ide však o celkom osobitú skúsenosť… „návštevu“ u majstra Caravaggia, legendárneho maliara, ktorý vo veľkom štýle rozvíril prach v Ríme na začiatku 17. st. Isteže, v čase sa cestovať nedá. Preto je tu ponuka pre ľudí, ktorí si dokážu vychutnať putovanie „po stopách“, majú citlivé srdce pre drobné pamiatky a detaily prítomnosti veľkej osobnosti, ktoré je možno niekedy viac vycítiť, než doslova vidieť. Je to Rím pre milovníkov veľkého umenia a silných zážitkov.

error: Content is protected !!