Sicília a Liparské ostrovy (ČR)

Palermo-Liparské ostrovy-Taormina...

Irena D., Ostrava

Krásné. Vstřícný přístup ke všem klientům, ochota s čímkoli poradit a pomoci, rozsáhlé znalosti o navštívené oblasti…

Ivana T., Krumlov

Oceňuji přátelskost Jany a její snahu ukázat nám co nejvíc… a presto!

Renáta B., Praha

…správný poměr historie a reality dneška; nádherní  místa, ochota a dobrá nálada paní Jany. Děkujeme.

Marie O.

Paní Jana byla velice vstřícná, ochotná, empatická a snažila se ve všem vyjít vstříc i nad rámec svých povinností. Cestování s ní pro nás bylo zážitkem a budeme rádi, když se s ní na nějaké naší další cestě s Radami na cestu potkáme.

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet z  Prahy do Catanie; presun do hotela v Capo d´Orlando; ubytovanie; relax pri mori; večera
 2. deň: raňajky; celodenný lodný výlet Lipari-Vulcano; večera
 3. deň: raňajky; Savoca-Taormina; večera
 4. deň: raňajky; celodenný lodný výlet (návrat v nočných hodinách) Panarea-Stromboli
 5. deň: raňajky; individuálne voľno; obed; Cefalú (prehliadka mesta; relax pri mori); večera
 6. deň: raňajky; check-out; Palermo (prehliadka mesta); odlet z Palerma do Prahy

 

Liparské ostrovy. Doobeda uvidíme Lipari (oblažíme si oko a dušu), poobede Vulcano (oblažíme si telo). Lipari je najväčším z ostrovov, zároveň hlavné mesto súostrovia, v minulosti to bývalo biskupské sídlo. Vulcano stále vrie a vzduch je plný prírodných sírových pár (tzv. fumarole). Môžete vyjsť ku kráteru, alebo si zaplávať v horúcom mori (s vyvierajúcimi prameňmi priamo v ňom), alebo navštíviť miestne termály s bazénmi rôznej teploty, vírivkami a všetkým, čo vám dá pocit relaxu.

Savoca-Taormina. Kto videl Coppolovu trilógiu Krstný otec s M. Brandom a Al Pacinom (r. 1972; považovaný za jeden z najlepších filmov všetkých dôb), atmosféru filmu zažije na vlastnej koži. V Savoca všetko zostalo tak, ako bolo… doslova. Ikonické „mafiánske“ miesto s pitoresknými zákutiami. Poobede vás opantá zmyselná Taormina. Je najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Tak si ju dosýta vychutnáme…

Návrat na Liparské ostrovy. Dnes to bude Panarea a Stromboli. Panarea patrí k najmenším ostrovom v súostroví. Je to pastva pre oči, niečo ako Santorini v Grécku. Biela a modrá vás opantajú. Stromboli vás dostane svojou stále živou sopkou, ktorá sa predvádza každých 15-20 minút, svetoznámym dezertným vínom Malvasia, ale aj úzkymi uličkami a jednoduchými domčekmi s vonkajším schodiskom. V podvečer zažijeme divadelné predstavenie sopky Stromboli naplno. Kamery a fotoaparáty dobre nabiť!

Cefalù. Pôsobivé mestečko na severnom pobreží Sicílie, ktoré si získa nejednu romantickú dušu svojím starým mestom s normanskou katedrálou, úzkymi vydláždenými uličkami a kúzelnou (asi 1 km dlhou) plážou. Nenájdete tu žiadne moderné hotely ani novú zástavbu, preto si Cefalú dodnes uchovalo svoju malebnosť a stredovekú (až nostalgickú) atmosféru.

Palermo už dávno nemá svoj povestný lesk a slávu, hoci mnohé nám neustále pripomína jeho veľkosť a silu. Palermo je od stredoveku hlavným mestom Sicílie a piatym najväčším mestom Talianska. Známe „vychytávky“ akými sú Duomo, Quattro Canti, Piazza Pretoria či Teatro Massimo v Palerme určite neobídeme. A máme prichystané aj iné zaujímavosti…

 

Objednať tu: Zájezd | To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ | skryté perly s Radynacestu.cz

 

Cena zahŕňa:

 • letenka Praha-Catania s príručnou batožinou
 • naspäť z Palerma do Prahy s príručnou batožinou
 • transfer z letiska v Catanii; na letisko v Palerme
 • všetky transfery v zóne
 • lístky na trajekty na Liparské ostrovy
 • 5x ubytovanie s polopenziou
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK radynacesty.cz

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd, taxíky a lanovky
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 3800 Kč
 • batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Stručný popis destinácie:

Sicília „ostrov Slnka“, alebo jednoducho, slnečná Sicília. Najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina). Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Isole Eolie: Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Isole Egadi: Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský).

Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov. Spojenie slnečná Sicília nevystihuje všetko, čo ostrov ponúka. Postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady, arabsko-byzantské dómy… tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry s úchvatným morom a horúcim slnkom z nej robí atraktívnu destináciu.

error: Content is protected !!
0
Košík
 • No products in the cart.