To NAJ z Lombardie (SK)

Bergamo-Milano-Lago di Como...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Bergamo; presun do hotela a ubytovanie; prehliadka mesta Citta Alta
 2. deň: raňajky; Lago di Como (vlakom do Varenna; trajektom do Bellagio a späť); v podvečer návrat do hotela v Bergamo
 3. deň: raňajky; Miláno (vlakom z Bergamo); prehliadka mesta; v podvečer návrat do hotela
 4. deň: raňajky; Bergamo (indiv. voľno v Citta Bassa; posledné nákupy a poobede presun na letisko…)

 

Bergamo. Mesto s nádhernou panorámou; mesto na siedmich vŕškoch. V prvý deň si spolu prejdeme staré mesto Città Alta so zachovanými benátskymi hradbami. Posledný deň si užijeme živé, ale útulné dolné mesto (Città Bassa) s krásnymi námestiami plnými obchodov, barov, múzeí a rozľahlými zelenými parkami… aj keď vždy stálo v tieni Milána, má rozhodne čo ponúknuť. Niet divu, že Bergamo nazývajú aj „obývačkou Talianska“ (salotto d´Italia).

Lago di Como. Najkrajšie jazero Talianska plné fjordov (kúsok Nórska v Taliansku), malebných mestečiek na brehu, úžasných parkov a domov celebrít (G. Clooney, Madonna, L. Messi a i.). Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda a zasnežené vrcholy Álp… to, prosto, musíte vidieť. Pastva pre oči. Perlou jazera sú mestečká Varenna a Bellagio, ktoré si spolu prejdeme (medzi nimi sa prepravíme trajektom). Vo Varenne  nevynecháme vila Cipressi s prekrásnou záhradou a vila Monastero a atraktívnou botanickou záhradou.

Miláno. Druhé najväčšie mesto a ekonomické a finančné centrum Talianska. Táto životom pulzujúca metropola vzhľadom pripomína moderné mestá Európy. Pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest. Avšak, medzi luxusnými obchodmi a elegantnými kancelárskymi budovami tu nájdete také poklady, ako napr. najextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu s tzv. „strechou sveta“ (po taliansky Duomo) s najväčším milánskym námestím Piazza del Duomo či najprestížnejší operný dom na svete Teatro alla Scala (otvorený v r. 1778). Spojivkom medzi katedrálou a operou je pasáž Vittorio Emanuele II. z rakúsko-uhorského obdobia, ktorá je, najmä, štýlovým nákupným centrom. Čo sa týka nákupov, odporúčame aj ulicu Corso Buenos Aires. Medzi symboly Milána patrí aj renesančný komplex Castello Sforzesco, kostol Basilica di S. Ambrogio či Santa Maria delle Grazie s Leonardovou Poslednou večerou. Symbolom podvečerného a večerného Milána je časť Navigli. Široký bulvár s kanálom (v lete aj s gondolami) s atmosférou pripomínajúcou „moderné“ Benátky.

Za pozornosť stojí aj park Giardini Pubblici Indro Montanelli s palácom Villa Reale, ktorý bol sídlom Napoleona a jeho manželky. Za odbočenie z centra (a za fotku) stojí svetoznáma Milánska burza so zdvihnutým prostredníkom. Zážitkom pre tých, čo milujú módu je múzeum Armani/Silos, ale aj prehliadka zákulisia a ateliérov s pracovnými dielňami, v ktorých šijú divadelné kostýmy v La Scala. Ak chcete niečo „uletené“, potom máme tip na múzeum Ilúzií či úžasnú vyhliadku z 39. poschodia budovy Palazzo Lombardia, tzv. mrakodrap dokonalosti.

Objednať na: Poznávací zájazd Taliansko – Taliansko: To NAJ z Lombardie – Lago di Como, Miláno a Bergamo 2023 | Dovolenka SME

Cena zahŕňa:

 • letenka Bratislava-Miláno/Bergamo a späť
 • transfer z/na letisko v Bergame
 • spiatočné lístky na vlak do Milána a do Varenna
 • 3x ubytovanie s raňajkami v Bergamo
 • slovenský sprievodca
 • poistenie CK dovolenka.sme.sk

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd, taxíky,  lanovky a trajekty (trajekt Varenna-Bellagio a späť)
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

error: Content is protected !!