To NAJ z Neapolského zálivu (SR)

Neapol-Capri-Pompeje-Ischia...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Neapolu; ubytovanie; vychádzka mestom: „srdce“ Neapola
 2. deň: raňajky; Neapol – historické centrum, neapolské podzemie; individuálne voľno
 3. deň: raňajky; lodný výlet na ostrov Capri; večer relax v Neapole
 4. deň: raňajky; archeologický park Pompeje; po obede presun na termálny ostrov Ischia
 5. deň: raňajky; okruh ostrovom Ischia; poobede a v podvečer voľný program
 6. deň: raňajky; relax na ostrove Ischia; individuálny program
 7. deň: raňajky; relax na ostrove Ischia; individuálny program
 8. deň: raňajky: presun do Neapola; odlet do Viedne

 

Pobytovo-poznávací trip. Absolútne leňošenie pri nádhernom Tyrhenskom mori či hotelovom bazéne na Ischii. Predtým Neapol, archeologický park Pompeje a ostrov Capri.

Neapol. Užijeme si spolu prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí. Nevynecháme Doumo (katedrálu z r. 324) s kaplnkou S. Gennara, patróna mesta, ulicu celoročne plnú jasličiek, fascinujúce grécko-rímske podzemie či miesto relaxu Galleria Umberto I. Vyvezieme sa lanovkou na vyhliadku k pevnosti Castel Sant’ Elmo. Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a majestátny Vezuv. Mimochodom, práve k hradu S. Elmo sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“. Večer s zabavíme a posilníme výrobou vlastnej pizze pod vedením známeho pizzéra Ricarda.

Capri. Capri bude typickým celodenným výletom s cieľom prejsť si a spoznať obe časti ostrova, Capri aj Anacapri a ich najzaujímavejšie miesta. Napr. Villa S. Michele, rovnomenný kostolík v Anacapri, Monte Solare, Augustove záhrady s výhľadom na symbol Capri – faraglioni. Zážitkom je záverečný hodinový okruh loďou okolo ostrova.

Pompeje. Trojhodinová vychádzka archeologickým parkom je dych berúcim zážitkom. Pompeje sú dôkazom prosperujúceho života v 1. st. nášho letopočtu. Uvedomíte si, že životný štýl Pompejčanov bol plný luxusu, a to i vzhľadom k dnešným pomerom. Milovali život; dobré jedlo, kúpele, hry a radovánky každého druhu. Dôkazov na to všetko nájdete v každej pompejskej ulici.

Ischia. Najväčší ostrov Neapolského zálivu. Aby ste mali šancu užiť si nielen more a termály, ale aj zaujímavosti, ktoré poskytuje, súčasťou výletu je pobyt na ostrove. Hneď na začiatku spoznáme celý ostrov (okruh Ischiou), všetkých šesť mestečiek, aby ste sa mohli rozhodnúť, ako stráviť ďalší čas. Rada poradím, kde zájsť, dám vám tipy, kde sa ísť najesť, alebo len-tak leňošiť na pláži. Celý čas vám budem k dispozícii.

 

Cena zahŕňa:

 • transfery z/na letisko v Neapole
 • lístky na trajekty na oba ostrovy (Capri; Ischia)
 • 7x ubytovanie s raňajkami (3x v Neapole; 4x na Ischii)
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK

Cena nezahŕňa:

 • letenka Viedeň-Neapol a späť s príručnou batožinou (môže zabezpečiť CK)
 • fakultatívne výlety na ostrovoch
 • okruh ostrovom Ischia
 • vstupy do termálov, botanických záhrad, múzeí, fakultatívne lodné výlety a pod.
 • mhd v Neapole a na ostrovoch (príp. taxíky, lanovka na Capri a pod.)
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Info o destinácii:

Neapol. Kráľovná, mesto miest, ktorému odpustíte všetko: všetok ten chaos, do ktorého sa dobrovoľne a s radosťou „namočíte“;  typické šnúry s bielizňou nad hlavami, na ulici hrajúce sa deti, typ bývania „z ulice do obývačky“, svojrázne (až mystické) zákutia dvorov a pavlačí. Neapol. Mesto, ktoré má mnoho tvárí; mesto protikladov. Poďte si vytvoriť názor…

Capri (l´isola blu = modrý ostrov). 30 km od Neapola; 30 km od Ischie. O Capri sa hovorí, že je najkrajším ostrovom na svete. Je to cestovateľské afrodiziakum, obľúbené miesto pobytu rímskych cisárov Augusta a Tiberia; dnes miesto umelcov a bohémov.

Pompeje. Najhoršia prírodná katastrofa antického sveta (od r. 1997 sú na zozname Unesco). História Pompejí začína v dobe, keď pomaly končili dejiny starovekého Egypta, keď Grécko začínalo byť významnou hospodárskou, námornou i vojenskou mocnosťou, keď vznikal Rím… podľa posledných nálezov a potvrdení sa presunieme v čase, až ku dňu 24. 10. 79 n. l. a vďaka 6-10 m vrstve popola (erupcia trvala tri dni) máme dnes takmer dokonalú predstavu o živote starých Rímanov.

Ischia. Patrí k najromantickejším ostrovom Talianska. Tvorí ju šesť častí, šesť samostatných mestečiek. Horúce pramene zohrejú more na príjemnú teplotu už v apríli. Viac ako 100 teplých i studených minerálnych prameňov vyvierajúcich po celom ostrove (i priamo v mori, napr. Baia di Sorgeto); nádherné termálne parky (Negombo; Poseidon; Castiglione…); rozmanité romantické pláže (Maronti; Citara; Cartaromana…); najkrajšie botanické záhrady v Európe (La Mortella; Ravello); či útočisko básnikov a milencov Castello Aragonese (Aragónsky hrad). Avšak, Ischia je omnoho viac.

error: Content is protected !!