Zážitková Emilia-Romagna

Bologna-Modena/Maranello-Firenze...

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet do Bologne; transfer do hotela, ubytovanie; individuálny program
 2. deň: raňajky; celodenný výlet Modena/Maranello = Ferrari múzeá; v podvečer návrat do hotela
 3. deň: raňajky; celodenný výlet do Florencie; v podvečer návrat do hotela; individuálny program
 4. deň: raňajky; vychádzka mestom Bologna; osobné voľno na nákupy; v podvečer odlet do Viedne

 

Hneď na začiatku nás čaká nezabudnuteľný zážitok, počas ktorého spoznáte históriu svetoznámej automobilky Ferrari.
Počas dňa navštívite obe múzeá Museo Ferrari v Maranelle a rovnako aj Museo Enzo Ferrari v Modene.

Museo Enzo Ferrari zavedie návštevníkov späť na začiatok najznámejších svetových značiek. Budova múzea vyniká výraznou žltou strechou, ktorej návrh bol inšpirovaný kapotou auta. Z múzea môžee obdivovať panorámu mesta Modena. Dozviete sa informácie o založení spoločnosti Ferrari, uvidíte niektoré z najkrajších vozidiel, ktoré kedy boli vyrobené. Múzeum zahŕňa aj bývalú dielňu Enza Ferrariho, ktorá bola starostlivo zreštaurovaná a teraz je v nej expozícia motorov Ferrari.

V blízkom Maranelle (18 km) sídli múzeum automobilky Ferrari, Galleria Ferrari Maranello, ktoré by fanúšik týchto nablýskaných vozidiel nemal minúť. Ponúka unikátny a fascinujúci príbeh rozprávaný autami, ktoré tvoria históriu na uliciach aj okruhoch po celom svete. Budete mať možnosť posadiť sa do simulátora Formule 1 a získať rovnako vzrušujúci pocit (simulátor F1 nie je v cene), aký zažívajú vodiči F1 počas veľkej ceny. Po krátkej inštruktáži sa dostanete do kokpitu a zahájite virtuálnu jazdu. Okrem toho vás čaká niekoľko poučných a pútavých výstav, ktoré vám poodhalia napr. konštrukčný proces automobilov z rôznych dôb.

Súčasťou zájazdu je exkluzívny výlet busom na trať Fiorano a po Viale Enzo Ferrari v továrenskom komplexe. 45-minútová prehliadka autobusom zavedie návštevníkov do areálu továrne Ferrari a okolo trate Fiorano a zariadení spoločnosti (upozorňujeme, že návštevníci zostávajú po celý čas v autobuse).Po prehliadke múzeí nasleduje ešte krátka prehliadka mesta Modena.

Modena je pekné, udržiavané a hlavne tiché mesto. Je to dôležité stredisko strojárstva a výroby automobilov Ferrari aj Lamborghini. Narodili sa tú takí velikáni ako Enzo Ferrari a Luciano Pavarotti. Je aj významným historickým mestom s desiatkami jedinečných pamiatok. Centrum mesta je zapísané na zozname UNESCO. A my si celé historické centrum na záver dňa určite doprajeme.

Firenze/Florencia (UNESCO). Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci… mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami. Pár krokov od Piazza del Duomo je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (s 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami) ). Pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), kde vždy prednášali svoje prejavy tí najdôležitejší vo svojej dobe. Hneď, v uličke vedľa, je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia). Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie.

Bologna (pôvodne Felsina) je hlavné mesto regiónu Emilia-Romagna v severnom Taliansku (do 400 tisíc obyvateľov). Je nazývaná aj červená (rossa) pre charakteristické budovy z neomietnutých tehál; aj vzdelaná (dotta) pre svoju najstaršiu univerzitu a kultúru, ktorá tu prekvitá celé storočia; alebo aj tučná (grassa) pre svoju tradičnú gastronómiu. V hodnotení životných podmienok v talianskych mestách je Bologna na vrchole rebríčka a patrí k najbohatším mestám krajiny.

Prednosťou mesta Bologna je sieť elegantných arkád pôvodom z 15. st., v dĺžke 35 km. Mimochodom, Portico di San Luca je jednou z najdlhších (nielen v Bologna, ale aj na svete). 666 arkád v dĺžke 3,5 km je označovaných ako „najdlhšia veranda sveta“. Vedie k nádhernej basilike na kopci nad mestom, Satuario della Madonna di San Luca.

Bologna je známa aj svojimi mierne naklonenými vežami, ktoré v stredoveku určovali charakter (profil) mesta. Najdôležitejšie z nich sú dve, ktoré sú zároveň aj symbolom mesta. Rodové veže (zo stredoveku) sú k sebe šikmo naklonené: Asinelli (97 m) a Garisenda (48 m). Na vrchol Asinelli sa dá vyjsť po 498 schodoch, odkiaľ sa nám naskytne úžasný panoramatický výhľad na celé mesto.  Východiskovým bodom na prehliadku mesta je štvorcové námestie Piazza Maggiore, obklopené historickými budovami zo stredoveku. Najvýznamnejšou stavbou je, bezpochyby, Basilica San Patronio, ktorá patrí medzi najimpozantnejšie kresťanské kostoly. Na blízkom námestí Piazza Nettuno stojí za obdiv nádherná baroková fontána boha morí, Neptúna. V Bologni je zážitkom aj Basilica Santo Stefano, komplex siedmich kostolov (prechádzate plynulo z jedného do druhého) na neďalekom Piazza Santo Stefano. Pýchou mesta sú historické Quadrilatero trhy; vznikli už v stredoveku. Najviac trhov je na ulici Mercado di Mezzo, dnes známej ako via Rizzoli. Ide o historické centrum a okrem jedla tu kúpite šperky, oblečenie a všetko ostatné.

Objednať tu: Poznávací zájazd Taliansko – Taliansko: Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari 2022 | SME

Cena zahŕňa:

 • letenka Viedeň -Bologna a späť s príručnou batožinou
 • transfer z/na letisko; transfery v zóne
 • lístky do Ferrari múzeí + tour po fabrike
 • 3x ubytovanie s raňajkami
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK dovolenka.SME.sk

Cena nezahŕňa:

 • vstupy do múzeí, galérií; mhd či taxíky v meste
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

 

Info o destinácii:

Emilia-Romagna je región severného Talianska pozostávajúci z dvoch historických regiónov Emilia a Romagna (pápežské štáty oficiálne spojené do názvu v r. 1947).  

Emilia-Romagna je veľmi kultúrny región; veď, v Bologni sa nachádza najstaršia univerzita na svete. Zároveň patrí k najbohatším a najprosperujúcejším regiónom Talianska s dlhou turistickou tradíciou (časť pobrežia sa nazýva Riviéra parkov); jeho kuchyňa je jednou z najcharakteristickejších. Pobrežie s piesočnatými plážami, s (doslova) svetoznámou riviérou Rimini či Riccione, domov parmezánu a parmskej šunky, mestá plné histórie a súčasnosti v jednom (Bologna, Parma, Modena, Ferrara, ktorej dominantou je vodný hrad Castello Estense či Ravenna…), k tomu Ferrarri, Lamborghini, Maserati, Ducati… v Emilia-Romagna nuda nehrozí. Všetko krásne a všetko blízko.

Navyše, 30 km od Rimini sa rozkladá najstaršia európska republika San Marino (na svahoch hory Monte Titano). Tento nezávislý štát má vlastnú mincovňu, poštovné známky, reprezentačné futbalové mužstvo, ba dokonca aj tisíc-člennú armádu.

 

error: Content is protected !!