balkón Ríma Aventino

Návrat do večného mesta… tip? Zájdite si na balkón Ríma Aventino.

Na jednom zo siedmich pahorkov Ríma, Aventino, môžete zažiť takýto skvelý pohľad cez kľúčovú dierku… nech vás neodradí rad ľudí, ktorí čakajú pred starou bránou; určite počkajte. Stojí to za to! O výhľadoch na mesto z Pomarančového parku (Gardino degli aranci) nehovoriac.

Na severnom úpätí Aventina je rozľahlé miesto, kde bol v antickej dobe byl Circus Maximus (konali sa tu závody vojnových vozov, ťahaných koňmi).

Sedem pahorkov, na ktorých sa rozkladá mesto Rím: Aventino, Campidoglio, Celio, Esquilino, Palatino, Quirinale a Viminale. Na západnom brehu Tiberu sa nachádzajú nemenej známe pahorky, ktoré sa však nepočítajú medzi sedem pahorkov Ríma: Vaticano a Gianicolo. Nepočíta sa medzi ne ani Pincio.

O založení Ríma hovorí legenda o siedmich pahorkoch a siedmich kráľoch, ale aj povesť, že Rím založil Romulus priamo na pahorku Palatinus (oproti Aventino). Na Aventino žil Remus a bol tu aj pochovaný, keď ho jeho úspešnejší brat  zabil. V antickom Ríme sa 11. decembra slávil sviatok Septimontium, ktorý pripomínal pričlenenie siedmeho pahorka k mestu.

Určite vychádzku na pokojné Aventino, keď budete opäť v Ríme, odporúčame; je plné záhrad, krásnych víl a zážitok z pohľadov a výhľadov je zaručený… nie nadarmo sa hovorí balkón Ríma Aventino.

ROMA primavera all’Aventino – Bing video

error: Content is protected !!