Biagio Antonacci

Biagio Antonacci. Spevák, skladateľ.
Dátum a miesto narodenia: 9. novembra 1963 v Miláne, kde má dodnes trvalý pobyt. Avšak, väčšinu času trávi so svojou rodinou v Bologni.
Otec pochádza z Puglie (Ruvo di Puglia), matka z Milána. Vyštudovaný geodet. Výška 180 cm; váha: 75 kg.
Partnerka: o 13rokov mladšia Paola Cardinale, ktorá má dcéru Benedettu, na ktorú je extrémne naviazaný. Z predchádzajúceho vzťahu má dvoch synov (Paolo; Giovanni) s herečkou Mariannou Morandi (dcéra známeho talianskeho speváka a herca Gianni Morandi); majú spolu priateľský vzťah plný vzájomnej úcty a udržujú rodinnú atmosféru v maximálne možnej miere.

Biagio Antonacci je jedným z najúspešnejších skladateľov talianskej hudby. Viackrát ho označili za jedného z najfascinujúcejších mužov talianskej hudobnej scény. Jeho najlepším kamarátom je Eros Ramazotti (v Miláne sú takmer susedia) a veľmi blízko má aj k Laure Pausini, s ktorou mal v r. 2019 šnúru úspešných koncertov.

• Prezradil, že nikdy ho neopustila žena a nikdy neplakal za lásku. „Plačem iba pri filmoch“, povedal.
• Neznáša, keď ho fotia a nikdy nepozerá svoje staré videá. Teda, otázkou je, či je to on, kto spravuje jeho instagram-ový profil (lebo tam sa objavujú jeho foto i jeho staršie i staré videá).
• Ihneď po koncerte volá mamine, ktorá je jeho najväčšou kritičkou.
• Nikdy sa netajil tým, že je veľmi neistý, vášnivý a že príliš premýšľa. Pre Vanity Fair povedal: „Neistota je vodcom môjho života (…). Tí, ktorí sú si istí, konajú. Ja premýšľam a meditujem. Prechádzame rôznymi obdobiami, ktoré nezvládame, nesprávne hodnotíme; sme bytosti, ktoré nemajú žiaden východiskový bod a napriek tomu hľadajú pristátie “.
• Medzi najznámejšie a TOP-skladby partria: Pazzo di lei; Non vivo più senza te; Vivimi; Ti penso raramente; Iris…

Pazzo di Lei – YouTube

 

error: Content is protected !!