Capracotta

Capracotta (provincia Isernia, región Molise). Mestečko sa nachádza vo výške 1421 m n. m. a je po Rocca di Cambia druhým najvyššie položeným miestom Apenín. Kuriozitou je, že takmer každý rok tu napadne viac ako meter snehu (neraz za 24 hodín).  Capracotta je (celkom prirodzene) vlastníkom „snehového“ rekordu zapísaného aj v Guinnessovej knihe  rekordov: dňa 5.  marca 2015  (za menej ako 24 hodín) tu napadlo až 256 cm snehu. V tom čase to bol nový rekord, uznaný aj Guinness World Records.

A čo lyžiari, keď sú práve na juhu a napadne sneh? V Capracotta je známe lyžiarske stredisko pre bežkárov, ktoré vedie nádhernou scenériou Prato Gentile. V r. 1997 tu bola vytvorená trať aj pre alpské lyžovanie, pozdĺž hrebeňa Monte Capraro. Snowboardisti si tiež prídu na svoje, no najviac si to v Capracotta vychutnajú rodiny s deťmi.

Na turistiku je Capracotta ideálna po celý rok. 130 km chodníkov a trás s itinerármi vás zavedie do divokej prírody v celom okolí.

Pôvod obce a jej okolia nie je veľmi známy, avšak, predpokladá sa, že je to veľmi staré miesto, vzhľadom na artefakty z doby železnej, ktoré tu boli nájdené (bronzová tabla, známa ako Tavola Osca alebo Tavola di Agnone bola nájdená v r. 1848 v lokalite Fonte del Romito). História je jasnejšia od dôb normanskej nadvlády. Keď budete mať čas, zájdite do kostola Santa Maria in Cielo Assunta, ktorý prešiel v 18. st. veľkými zmenami. Môžete tu obdivovať sochy pripisované Giacomo Colombovi, ale najmä jemne vyrezávaný orgán, prácu majstrovských orgánových tvorcov Poggio Sannita.

Capracotta 2017 „Il Corso e la piazza“. (4K) – Bing video

error: Content is protected !!