Carthusia

Vône Carthusia sú plné eufórie, romantiky i sviežosti. Evokujú čistotu, harmóniu a dodávajú vám skvelý pocit od rána do večera. Jedinečné parfémy Carthusia Vám vykúzlia úsmev na perách a v momente Vás prenesú na tajuplný a nádherne modrý ostrov. Capri.

Carthusia je luxusná značka parfémov z ostrova Capri. Legenda hovorí, že v r. 1380 predstavený kartuziánského kláštora svätého Jakuba, zaskočený správou o príchode kráľovnej Johanky z Anjou na Capri, pripravil kyticu z tých najkrásnejších kvetín z ostrova; kvety zostali v rovnakej vode počas troch dní. Keď ich prior šiel vyhadzovať, všimol si, že voda získala akúsi zvláštnu, až tajomnú vôňu… éterické esencie, ktoré sa z kvetov uvoľnili, boli neodolateľné. Obrátil sa na mnícha, dobrého v alchýmii, ktorý zistil pôvod vône a vytvoril „Garofilium Silvestre Caprese“.

O niekoľko storočí neskôr, v r. 1948, boli v kláštore nájdené staré vzorce parfémov. Po získaní povolení od pápeža ich dostal do rúk istý chemik z Piemontu (v severnom Taliansku), ktorý na Capri vytvoril najmenšie laboratórium parfémov na svete. Dnes značka Carthusia čerpá zo svojich bohatých historických vedomostí a skúseností, s cieľom rozvíjať kultúru parfémov, ktoré sú vo svete absolútne jedinečné. Aj v dnešnej dobe, tak, ako v minulosti, sú všetky etapy výroby parfémov ručnou prácou. Aj tento fakt im dáva punc unikátnosti.

Všetky vône Carthusia majú silné puto s ostrovom Capri. Pocity a nálady spojené s výrobkami Carthusia sú výsledkom dôkladného a profesionálneho výskumu v oblasti komponentov, ktoré pochádzajú výhradne z prostredia Capri (t. j. zásadne len flóra z Capri).

Symbol firmy, logo v secesnom štýle, vytvoril v r. 1948 maliar Mario Laboccetta. Predstavuje „kvet-sirénu“, ktorá je stelesnením surrealistickej a mytologickej krajiny ostrova Capri. Ak si máte niečo z Capri odniesť, odporúčame parfém… verte, budete na Capri po celý rok.

Carthusia Perfumes – Niche Fragrance Collection | Fridaycharm.com | Fridaycharm Fragrances – Bing video

error: Content is protected !!