Cervinia

Cervinia (región Valle d´Aosta) je plne prepojená s areálmi Valtournenche a Zermatt. Nadmorská výška zaručuje kvalitnú a dostatočnú snehovú pokrývku až do neskorej  jari. Bohužiaľ, môže prinášať nevyspytateľnú nestálosť počasia.

Samotná Cervinia poskytuje celkovo 130 km zjazdoviek, z nich  je 17 je modrých, 34 červených a 6 čiernych. Prepravu lyžiarov zaisťuje 11 vlekov, 5 kabinkových a 12 sedačkových lanoviek s prepravnou kapacitou 40 500 osôb za hodinu. Cervinia je určená pre všetky skupiny lyžiarov: pre malé deti i začiatočníkov, pro stredne pokročilých, ale predovšetkým je vyhľadávaná zdatnými a skúsenými lyžiarmi.

Sú tu aj početné možnosti freeridu a veľa snowboardových trás;  k dispozícii je aj extra snowboard skipas. Veľkou výzvou sú  jedny z najťažších skialpinistických trás v Európe. Z vrcholu Piccolo Cervino neboli Malý Matterhorn, který meria 3883 m, vedie do Valtournenche jedinečná 22 km dlhá zjazdovka a do Zermattu ďalšia, dlhá 17 km. Bežkárom je v okolí k dispozícii 8 km upravovaných tratí.

V Cervinia sú  pestré možnosti podvečerných aktivít  (bowling,  športová  hala, snežné skútre…) a večerného rozptýlenia v miestnych baroch. Reštaurácie, ponúkajú  kvalitné  jedlá (mix tradičnej nemeckej, švajčiarskej a francúzskej kuchyne). Napriek  tomu, že je Cervinia pomerne prestížnym a vyhľadávaným strediskom, ceny sú tu  neporovnateľne nižšie oproti susednému Zermattu.

Cervinia ski resort video guide | Italy | Iglu Ski – Bing video

error: Content is protected !!