Courmayeur

Lyžovačka v Courmayeur? Vďaka 100 km zjazdoviek a rušnému nočnému životu je Courmayeur ideálnym miestom pre pár dní športu, relaxu a zábavy. Svojou úžasnou prírodou, s dušou, ktorá osciluje medzi potešením zo športu a „dolce far niente“, vychádzajúcim z labužníckych chutí a termálnych vôd, vás dostane na maximum. Courmayeur je dokonalou zmesou kultúr (talianskej-švajčiarskej a francúzskej); vyžaruje podmanivé kúzlo, ktoré zvádza nielen milovníkov snehu.

Toto kultové centrum vycibreného životného štýlu ponúka luxus hotelov až po rodinné „meublé“; od gurmánskych chuťoviek na svahoch až po regionálnu kuchyňu v pohostinných dedinkách bohatých na históriu.

Od 18. st. je Courmayeur obľúbeným výletným miestom aristokracie, slúži ako klimatické kúpele a stredisko lyžovania a horolezectva. Sídli tu firma Grivel, ktorá predáva horolezecké vybavenie; sídli tu aj hokejový klub „Les Aigls du Mont Blanc. V r. 1850 bola práve tu založená prvá spoločnosť horských vodcov v Taliansku. Mimochodom, nachádza sa tu najvyššie položená botanická záhrada v Evropě, múzeum alpinizmu a mineralogická expozícia. Courmayer je známa aj rovnomennou minerálnou vodou.

Courmayeur je druhou najväčšou obcou autonómnej oblasti  Valle d´Aosta. Je súčasťou horského spoločenstva Valdigne Mont Blanc, ktoré sa rozkladá medzi divokým údolím Vény (s jazerom Miage a svätyňou Notre-Dame de la Guérison) a Ferret (raj bežeckého lyžovania).

Piste da sci a Courmayeur – Bing video

error: Content is protected !!