Dolomity Superski

Hovorí sa, že najkrajšou architektonickou prácou na svete je tá, ktorú nám vytvorila sama príroda. Jednou z prírodných krás sú bezpochyby Dolomity. Či v zime, či v lete. Stále rovnako krásne, majestátne, farebné, plné kontrastov. Sú pýchou Talianska a zaslúžia si byť súčasťou svetového dedičstva UNESCO (jún 2009).

Dolomity sú horský masív, ktorý je súčasťou Álp v regióne Trentino Alto Adige. Vápencové pohorie v južnej časti Álp; hory známe skalnými vežami, meniacim sa sfarbením skalných stien, zelenými horskými lúkami a tiež troma stovkami slnečných dní v roku.

Oblasť Dolomity Superski, nachádzajúcia sa v severotalianskej provincii Trentino je právom označovaná za jeden z najväčších lyžiarskych areálov. V komplexe sa združuje 12 najlepších lyžiarskych stredísk. S jedným ski-pasom si môžete užívať na zjazdovkách dlhých celkovo 1 220 km. Dolomiti Superski sú „mekkou“ každého vášnivého lyžiara. Skutočnou lahôdkou tejto oblasti je (zrejme) najvyhľadávanejší skitour v Európe, nezabudnuteľný komplex Sella Ronda (štyri prepojené strediská zahŕňajú 280 zjazdoviek v celkovej dĺžke presahujúcej 400 km).

Okrem lyžiarov Dolomity Superski vyhľadávajú tiež snowbordisti a ďalší milovníci zimných radovánok. Miestne kapacity ponúkajú aj korčuliarske plochy, lezecké steny, paragliding, jazdu na skútroch a iné outdoorové aktivity. Bežkári zaplesajú nad rekornými 1 177 km upravenými bežeckými traťami v okolí areálu Superski.

Navštevníkov priťahuje taktiež ľadovec Marmolada, ktorý je najvyššou horou (3 343 m) a nekorunovanou kráľovnou celej oblasti.

Dolomiti Superski 2015/16 – Bing video

error: Content is protected !!