Enzo Ferrari

Enzo Anselmo Giuseppe Maria Ferrari, bol nielen úspešným pretekárom, ale aj zakladateľom známej automobilovej značky Ferrari. Legendárnu automobilovú stajňu pod menom Scuderia Ferrari založil v r. 1929 vo svojom rodnom meste Modena (dnes sa tu nachádza múzeum*). Štrnásť rokov po jej založení ju preložili do neďalekej Maranella, kde je dodnes.

*V Museo Enzo Ferrari sa dozviete informácie o založení spoločnosti Ferrari, uvidíte niektoré z najkrajších vozidiel, ktoré-kedy boli vyrobené… je tam aj bývalá dielňa Enza Ferrariho, ktorá bola starostlivo zreštaurovaná (teraz je v nej expozícia motorov Ferrari). V blízkej Maranella (18 km) sídli múzeum automobilky Ferrari, ktoré fanúšikom Ferrari ponúka fascinujúci príbeh rozprávaný autami s mnohými zážitkovými aktivitami. Za deň sa dajú absolvovať obe a táto kombinácia je odporúčaným a neopísateľným zážitkom.

Tickets and Passes Ferrari Museums – Ferrari.com

Málokto o Enzovi Ferrari vie, že nikdy neletel lietadlom, a že nikdy nevstúpil do výťahu. So svojou manželkou Laurou mal syna Alfreda. Ten, bohužiaľ, zomrel na svalovú dystrofiu vo veľmi mladom veku. Enzo mal ešte jedného syna, so svojou milenkou Linou. Toho uznal za svojho až po smrti manželky Laury, keďže v Taliansku to s rozvodmi nikdy nebolo jednoduché (a v tom čase to bolo aj nezákonné).

Enzo Ferrari zomrel vo veku 90 rokov, no jeho úmrtie oznámili až o dva dni neskôr. Bolo to na Enziho žiadosť, ako kompenzácia za oneskorený zápis jeho narodenia, ktorý bol tiež o dva dni neskôr (kvôli snehovej búrke).

Skutočný príbeh o živote geniálneho konštruktéra, stratéga a podnikateľa Enza Ferrari si môžete pozrieť v rovnomennom dvojdielnom filme „Enzo Ferrari“.

 

error: Content is protected !!