Eros Ramazzotti

28. 10. 1963 sa v Ríme narodil miláčik a lámač ženských sŕdc, spevák, skladateľ, hudobník Eros (Luciano Walter) Ramazzotti.
Od r. 1984 vydal štrnásť štúdiových albumov, jedno EP, tri kompilačné albumy, tri koncertné albumy a 41 singlov. Ramazzotti počas svojej 35-ročnej kariéry predal viac ako 60 miliónov nahrávok po celom svete; naspieval krásne duety so slávnymi interpretmi ako Cher, Tina Turner, Andrea Bocelli, Patsy Kensit, Anastacia, Joe Cocker, Ricardo Arjona, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti, Laura Pausini či Ricky Martin…

Eros Ramazzotti je synom stavebného robotníka Rodolfa Ramazzottiho a ženy v domácnosti Raffaely Moliny. Vášeň pre hudbu zdedil po svojom otcovi, amatérskom hudobníkovi a spevákovi. Pokúšal sa o štúdium na konzervatóriu, ale neúspešne; pustil sa, teda, do účtovníctva, ale po dvoch rokoch to nechal… Eros má brata Marca Ramazzottiho, riaditeľa spoločnosti Radiorama (spoločnosť založil Eros), ktorá sa stará o jeho umelecké záujmy.

Prvou manželkou E.R. bola Michelle Hunziker, s ktorou má dcéru Auroru Sophie Ramazzotti. Neskôr sa oženil s o 25-r.mladšou modelkou Marice Pellegrinelli. Boli spolu 10 rokov; majú spolu dcéru Mariu Raffaellu a syna Gabria Tullia.

Pikošky? Ramazzotti je podľa časopisu People With Money najlepšie plateným talianskym spevákom na svete. Napriek svojmu rímskemu pôvodu, vždy podporoval iba jeden tím: Juventus! Má dom v centre Milána. Má štyri tetovania vrátane škorpióna a mena svojej milovanej dcéry Aurory.

Un’emozione per sempre – YouTube

error: Content is protected !!