Fiumicino

Rím je hlavné mesto Talianska (región Lazio). Leží na rieke Tiber asi 27 km od pobrežia Stredozemného mora. Rím je najväčšie talianske a štvrté najľudnatejšie mesto v EÚ. Je politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom mimoriadne bohatým na umelecké a historické pamiatky. Jeho rozsiahle historické centrum je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Rím má dve letiská: Letisko Leonardo da Vinci (známe ako Fiumicino) a Letisko Ciampino.

Letisko Fiumicino v Ríme sa zapíše do histórie svojím najnovším ocenením  (r. 2020). Medzinárodná rada letísk (ACI), po prvýkrát v histórii udelila tomu istému letisku, rímskemu letisku „Leonardo da Vinci“ (známemu skôr pod názvom Fiumicino) už tretí rok po sebe cenu za „najlepšie európske letisko“, ktoré zaznamenalo už viac ako 40 miliónov prepravených cestujúcich. Rímske letisko Fiumicino je najlepšie letisko v Európe.

Sme veľmi vďační za toto ocenenie“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti AdR Marco Troncone. „Dúfame, že účinnosť v oblasti bezpečnosti a inovatívny duch nás dovedie k tomu, že čoskoro spustíme nový cestovný postup, ktorý najlepšie vyváži účinnosť boja proti Covid-19 s postupným obnovovaním leteckých spojení do a z krajiny“.

Letisko Leonardo da Vinci sa nachádza 30 km od Ríma v malom meste Fiumicino. Je to najstaršie letisko v Ríme, otvorené bolo 15. januára 1961. V súčasnosti má  štyri terminály a ponúka mnoho služieb, vrátane parkovacích miest, miesta prvej pomoci, bánk, úschovní batožiny, batožinových vozíkov a obalov, pošty, VIP miestnosti, obchodného centra, konferenčnej miestnosti, ako aj internetu, cestovných kancelárií a, samozrejme, všetky druhy reštaurácií, barov, kaviarní a bezcolných obchodov.

error: Content is protected !!