Grotta Palazzese

Očarujúce a fascinujúce miesto, reštaurácia Grotta Palazzese v Polignano a Mare.

Polignano a Mare je malebné mestečko gréckeho pôvodu v provincii Bari; región Puglia. Je známe najmä kvôli svetoznámemu rodákovi spevákovi Domenico Modugno-vi. Hit „Volare“ (originál: Nel blu, dipinto in blu), s ktorým vyhral v r. 1958 San Remo, pozná každý milovník Talianska.

Grotta Palazzese. Táto zaujímavá a nevšedná reštaurácia s terasou bola vytvorená v prírodnej jaskyni. Vstúpiť do nej sa dá z mesta (zo súše); ale aj od mora, ak prichádzate loďou (dostanete sa dovnútra úzkym  schodiskom, vytesanom v skale). Život tomuto miestu vdýchol  v 18. st. istý neapolský vojvoda. V tom období tu bola tanečná sála, konali sa tu večierky a bankety pre vyššiu spoločnosť.

Grotta Palazzese je, vskutku, exkluzívne miesto. Západ slnka umocňuje krásu tohto očarujúceho miesta a vytvára nezabudnuteľný, nielen gastronomický, zážitok….
Nad reštauráciou je (rovnako) exkluzívny hotel s totožným názvom.

Menu v reštaurácii sú: „Istinto“, „Essenza“ a „Vegetariano“. Pokiaľ ide o menu „à la carte“, výber rôznych chodov je možný len pri stole s maximálnym počtom štyri osoby. Ak je vás viac, je potrebné sa dohodnúť na jednotnom menu pre všetkých. Nie je možné zdieľať jedno menu s viacerými ľuďmi.  Vínny lístok ponúka široký výber tých najprestížnejších národných a medzinárodných vín.

Poznámka: menu „à la carte“ pre tri rôzne chody vychádza 190 €/osoba; pre všetky štyri chody 230 e/osoba. Bez nápojov (tie sa platia extra).

https://www.grottapalazzese.it/menu/ <= rezervácia je potrebná…

 

error: Content is protected !!