hviezdne Buongustaio

Sme v zóne Cinque Terre, Liguria. Potiahnite o kúsok ďalej, vystúpte z vlaku na zastávke Margherita Portofino; ťahajte sa priamo do centra mesta a odtiaľ cestou po pobreží (odporúčam pešo) až do Portofino. Prosto, zo Santa Margherita Ligure do Portofíno je skvelá vychádzka s úžasnými scenériami, na ktorej objavíte štýlovú reštauráciu Buongustaio. Reštaurácia a pizzéria, ktorá má jednak skvelé recenzie, jednak je to miesto, kde rady usporadúvajú le feste (party) hviezdy zo showbiznisu (práve preto prívlastok hviezdne Buongustaio); za všetkých spomeniem napr. N. Campbell… Madonna (oslavovala tam 60-ku)… bol to obľúbený podnik F. Sinatru a pod…

Ristorante/pizzeria Buongustaio. Miestečko s elegantnou atmosférou, veľmi útulné, s krásnymi výhľadmi, príjemným a profesionálnym personálom, prijateľnými cenami, vynikajúcim jedlom a skvelým vínom… ako povedia Taliani: „tutto TOP dal vino al caffe“ (všetko TOP od vína-po kávu).

Prirodzene, je tam aj pláž (s možnosťou zakúpiť si lehátko a slnečník)… teda po menšom, či väčšom občerstvení máte možnosť zostať, natiahnuť sa a dopriať si siestu, ako praví Taliani… zaplávať si, zrelaxovať a opäť pokračovať v ceste do svetoznámeho Portofino. Prosto, „hviezdny“ deň ako sa patrí.

Na cestu späť (z Portofino) zvoľte loď, aby ste si užili pobrežie aj z mora. Neoľutujete! Vskutku, zážitkový deň.

(2) Buongustaio DOC | Facebook  <= tu si môžete pozrieť o Bungustaio viac a vidieť aj menu

error: Content is protected !!