Lago di Como

Lago di Como (reg. Lombardia) je považované za jedno z najčarovnejších miest Európy. Je tretím najväčším jazerom Talianska. Leží v nadmorskej výške 197 m a má tvar obráteného písmena Y. Jeho rozloha je 146 km², je 51 km dlhé a 4,5 km široké. So svojou maximálnou hĺbkou 410 m patrí medzi najhlbšie jazerá v Európe. Dramatickosť mu dodávajú Alpy, ktoré ho obklopujú; malebnosť a čaro množstvo kúpeľných a historických miest, mestečiek a parkov.

Medzi najznámejšie a najkrajšie miesta patrí určite mestečko Bellagio. Čo tu nájdete? Prekrásne historické centrum, luxusné vily aristokratov, noblesné hotely, starobylú baziliku z 12. st., úzke uličky s príjemnými obchodíkmi a kaviarničkami. Súčasťou Bellagia je rybárska dedinka Pescallo. Ďalšími miestami, ktoré sa oplatí navštíviť sú mestečko Varenna či dedinka Menaggio, ktorá je výborným východiskovým bodom na spoznávanie jazera. Tí, ktorí majú v obľube väčšie, hlučnejšie a živšie miesta by mali navštíviť Como. Sú tu krásne parky, múzeá, divadlá, galérie… rovnako Lecco, ktoré má výborné podmienky pre milovníkov vodných športov.

Je známe, že nádherné Como, si zamiloval aj George Clooney so svojou manželkou. Kúpili tu rozľahlú Villu Oleandru v mestečku Laglio. Dovolenkujú tu aj iné hviezdy, napr. Brad Pitt, Beyoncé či Barack Obama a mnohí iní. Navštíviť a zamilovať si, čarovné Lago di Como, môže poľahky každý, kto miluje prírodu, kus histórie či architektúru.

Jazero Como síce nemá slanú vodu, ale veríme, že dokonale nahradí prímorskú dovolenku. Je tu množstvo paliem, oleandrov, citrusov… vkusných podnikov s terasami, kde si môžete vychutnať nielen dobré vínko a jedlo, ale aj prekrásne výhľady.

Lago di Como – YouTube

error: Content is protected !!