Laura Pausini

Laura Pausini (16. máj 1974, Faenza) je talianska speváčka a hudobníčka pop music, známa vo viacerých európskych krajinách, Latinskej Amerike a na Blízkom východe. Je známa vďaka nezameniteľnej farbe hlasu a romantickým baladám. Hovorí plynule niekoľkými jazykmi a má piesne v taliančine, španielčine a angličtine. Má aj niekoľko piesní v portugalčine, a vo francúzštine, ktorými tiež hovorí.

Kariéra speváčky začala v roku 1993, keď vystúpila na festivale v San Reme, kde uviedla svoj singel „La Solitudine“ (samota). Bezprostredné vystupovanie a vynikajúci hlasový prejav umožnil speváčke súťaž vyhrať. Pieseň sa stala v Taliansku hitom. Koncom roku 1994 získala Laura ocenenie Cenu svetovej hudobnej akadémie za najpredávanejšieho talianskeho interpreta. Piesne prezentované v Spojených štátoch v máji 1995 získali cenu „Lo Nuestro“ za prínos španielčiny na americký trh. V roku 1996 speváčka získala platinový album IFPI za úspechy albumu v Európe.

V rokoch 2005, 2007 a 2009 získala cenu Latin Grammy Awards za najlepší ženský album. V roku 2006 v tej istej kategórii vyhrala Grammy Award za album Escucha (ascolta/počúvaj).
6. februára 2006 bola vyznamenaná prezidentom Talianska a získala titul Ordine al Merito della Repubblica Italiana (niečo ako náš „zaslúžilý umelec“).
Laura Pausini predala počas 15-ročnej kariéry viac ako 45 miliónov albumov po celom svete. V Taliansku vydala 12 albumov.

Niečo zo súkromia:
Laura Pausini žije od r. 2005 s priateľom Paolom Carta (známy gitarista a jej producent) väčšinu roka v USA, v Miami. Je to jedna z najobľúbenejších talianskych speváčok, ktorá dosiahla (ako jedna z mála) výrazné úspechy aj v Amerike. Jej partner Paolo Carta je rozvedený, z predchádzajúceho vzťahu má má troch synov a s Laurou, ktorá sa nikdy netajila túžbou po dieťati (dlho sa jej nedarilo) majú vytúženú dcéru Paolu.
Laura je v rebríčku najbohatších spevákov sveta na 10. mieste; miluje bicykel, prírodu, dlhé vychádzky, má labradora Marlona… viaže ju nesmierne silné priateľstvo k spevákovi Biaggio-vi Antonacci-mu.

Strani amori – YouTube

error: Content is protected !!