Madonna di Campiglio

Elegantné mestečko Madonna di Campiglio patrí k najstarším lyžiarskym strediskám v Taliansku (región Trentino Alto Adige). Leží vo výške 1522 m n. m. a má približne 1 000 obyvateľov. Medzi prvými hosťami boli cisár František Jozef a jeho manželka Sissi. Jednoznačne patrí do zoznamu najlepších lyžiarskych centier.

Madona di Campiglio ponúka svojím návštevníkom viac než 150 km upravených zjazdoviek a je prepojená panoramatickou kabínkovou lanovkou so susednou Folgarida a Marilleva s atraktívnym Pinzolo. Návštevníci majú možnosť zakúpiť si celoplošný skipass platný až v ôsmych strediskách.

Milovníci adrenalínu určite nedajú  dopustiť na množstvo čiernych zjazdoviek. Ostatní lyžiari ocenia dokonale upravené stredne náročné a mierne trate.  Za zmienku stojí aj známy snowpark Ursus, pod Passo Grosté, ktorý založili v r. 2000 dvaja free-styloví nadšenci a teraz priťahuje vyznávačov snowboardingu zo širokého okolia. V parku stojí U-rampa, boardercrossová dráha, skoky, boxy a ďalších 40 prekážok. Pre bežkárov je pripravených 36 km  tratí všetkých náročností. Najdlhší 10-km okruh v Madonna di Campiglio hostí súťaže Svetového pohára.

Prestížne lyžiarske stredisko priťahuje každú zimu VIP taliansku klientelu a zámožnú smotánku z celého sveta. Promenáda v centre mesta je plná značkových obchodov a butikov. Na historickom námestí sa často usporadúvajú kultúrne akcie pod šírim nebom.

Glam Madonna di Campiglio – Bing video

 

error: Content is protected !!