Najmenší bar na svete

„Vchodové dvere sú v Miláne, vnútorné sú svetové!“ (Backdoor 43). Predstavte si, že sa ocitnete pred magickými dverami, ktoré vás prenesú do ohromného sveta fantázie. Nie, nemám na mysli bájnu Narniu, ale bar v rušnej milánskej štvrti Navigli so záhadným názvom „Backdoor 43“.

Podnik na Ripa di Porta Ticinese, ktorý je otvorený od r. 2015 sa hlási k najmenšiemu kokteilovému baru na svete s veľkosťou štyri metre štvorcové (vrátane toalety). Miesto so starožitným dekorom je určené striktne len pre troch hostí na vopred rezervovaný vstup, ktorý si treba nahlásiť aspoň dva týždne vopred.

Jedinečný zážitok šitý na mieru v intímnej atmosfére si môžete vychutnávať počas dvoch hodín. Je to maximálny čas určený na návštevu tohoto originálneho miesta s bohatým výberom whisky a najlahodnejších kokteilov.

Záhadný bar „Backdoor 43“ má ešte jeden „vstup“. Nápoje si môžete zakúpiť cez vonkajšie anonymné okienko a popíjať pozdĺž kanála v neobmedzenom čase. Pri objednávaní treba najprv zaklopať. Privíta vás maskovaný barman známy ako Mr.V v maske Guy Fawkes, ktorého jedinou viditeľnou črtou je ruka podávajúca váš nápoj v papierovom pohári.

Na svete neexistuje podobné miesto ako je toto. To, či sa nakoniec v tomto pozoruhodnom bare dostanete do sveta fantázie, bude závisieť už len od vás. Bar je otvorený každý deň od 19:30 do 03:00 (skontrolujte si aktuálne detaily, môžu byť kvôli covid-situácii pozmenené).

Kristína Horecká, Dublin Talianske Impresie – príspevky | Facebook

error: Content is protected !!