Národný park d´Abruzzo

Národný park d´Abruzzo  (Parco nazionale d´Abruzzo) má 497 km² a bol založený v r.  1922 na ochranu prírody a záchranu niektorých voľne žijúcich zvierat pred ich vyhynutím, ako súkromná iniciatíva. O rok neskôr sa stal štátnou inštitúciou. Rozprestiera sa v regióne Abruzzo; čiastočne v Lazio a Molise, v stredných Apeninách (tzv. Abruzzských Apeninách). Tvorí ho pohorie Monti Marsicani a Monti della Meta.

Národný park d´Abruzzo sa  pýši veľkým množstvom zvierat; približne 60 druhov cicavcov (napr. medveď hnedý, vlk apeninský), 300 druhov vtákov (napr. orol skalný), 40 druhov plazov, obojživelníkov, rýb… Flóra v parku je veľmi rozmanitá. Je tu asi 2000 druhov vyšších rastlín; nachádzajú sa tam vzácne dreviny, napr. borovica čierna, smrek strieborný a i. Tiež tu môžete nájsť orchidey v najrôznejších farbách. Avšak, dominantou parku sú bukové lesy, ktoré pokrývajú približne 60 % plochy lesoparku a vytvárajú krásnu farebnú scenériu.

Ak by ste mali chuť  prejsť sa a kochať sa farbami tohto národného parku, môžete si vybrať zo 150 turistických trás. Keď sa sem vyberiete na vlastnú päsť, turistickú mapu získate v ktoromkoľvek informačnom centre, ale aj u predajcov v obciach parku. Hlavné centrum parku leží v obci Pescasseroli.

Podrobnejšie informácie o jednotlivých turistických trasách, ich náročností a trvaní, nájdete na stránke www.parcoabruzzo.it

error: Content is protected !!