národný park Maiella

Národný park Maiella (Parco nazionale della Maiella), ktorý sa rozkladá v provinciách Chieti, Pescara a L´Aquilla (región Abruzzo) má rozlohu 741 km² a bol založený v r. 1991. Nachádza sa tu na 500 km ľahších aj ťažších turistických trás. Oblasť je súčasťou Abruzzských Apenín a je druhým najvyšším pohorím Apenín. Je jedným z 24 národných parkov v Taliansku, pričom tri z nich sú práve v regióne Abruzzo.

Pre tých, ktorý majú túlavé topánky a majú radi turistiku, máme tip na niečo lákavé a zaujímavé, spomínaný Národný park Maiella. Prechádzka, ktorej začiatok je v obci Fara San Martino vedie úzkymi roklinami až na vrchol Monte Amaro (2793 m n.m.), najvyšší bod masívu Maiella. Údolie San Martino je skutočným kaňonom, dlhým 14 km. Zážitkom je už samotná cesta, vedúca úzkou roklinou, kaňonom sv. Spirita, medzi skalami, ktoré sa vám, akoby nad hlavami uzatvárali. Cestou sa dostanete až k vykopávkam kláštora sv. Martina vo Valle z 13. st., postaveného mníchmi z benediktínskeho rádu (v 19. st. bol pri veľkej povodni zaliaty a zasypaný kamením)… Na potulkách vás zaujmú aj jaskynné maľby v Grotta Sant’Angelo a Grotta del Cavallone. Práve Cavallone je jednou z najhlbších jaskýň v Európe otvorených pre verejnosť v teplejších mesiacoch).

V parku môžete navštíviť miesta veľkého historického významu, ako napr. starobylé Pacentro alebo Caramanico s termálnymi kúpeľmi či nádherné Pescocostanzo s renesančným a barokovým historickým centrom. O Parco nazionale della Maiella sa hovorí, že patrí k najkrajším v Taliansku.

PARCO NAZIONALE DELLA MAJELLA-PHANTOM 3 ADVANCE – Bing video

error: Content is protected !!