ostrov Capri

Capri, modrý ostrov. Ostrov medzi dvoma horami (Monte Tiberio a Monte Solaro). Ostrov, z ktorého Tiberius desať rokov vládol Rímu.

O Capri sa hovorí, že je cestovateľským afrodiziakom; denne ho navštívi viac ako 12 000 ľudí. Výkladné skrine caperských obchodov určujú módne trendy, omamné zákutia úzkych ulíc vyrážajú dych…

Drobný ostrov v Neapolskom zálive (región Campania), má dve časti: Anacapri a Capri. Anacapri, podľa nás, oblaží dušu; Capri je pastva pre oko. Už od 19. st. patrí k obľúbeným letoviskám európskej smotánky. Spája sa s menami Sophia Loren, Giorgio Armani, Claude Debussy či Piotr Iljič Čajkovskij…

Úctyhodnou atrakciou a typickým poznávacím znakom ostrova Capri je skalná formácia Faraglioni. Tri skvostné útesy, z ktorých každý stojí osamelo, vyvolávajú dojem, že sú strážcami celej tej nádhery. Najvyšší z nich má 109 m a nechýbajú v albume žiadneho návštevníka Capri. Pozdĺž grandióznych víl sa vinie najobľúbenejšia „vychádzková trasa“, tzv. Kozia cesta, ktorá poskytuje krásny výhľad na južnú časť ostrova a na najznámejšiu pláž Marina Piccola. Nad plážou sa týči najvyšší vrch ostrova, Monte Solaro. Dostanete sa tam sedačkovou lanovkou. A to, čo uvidíte, si zaslúži nálepku „pohľad pre Bohov“. Ostrovná panoráma z tejto výšky je neopísateľná.

Aj keď ostrov nemá piesočnaté pláže, napriek tomu patrí k najkrajším a najnavštevovanejším ostrovom sveta. „Rajská záhrada“ v Tyrrhenskom mori (30 km od Neapola, 30 km od ostrova Ischia; 30 km od Amalfi). Určite si ho doprajte, ak ste ešte neboli.

CAPRI – Isla espléndida en el Mar Tirreno – Bing video

error: Content is protected !!