Ischia

Ostrov Ischia (l´isola verde = zelený ostrov; čítaj: Iskia). 30 km od Neapola; 30 km od Capri. Vymenovať všetky poklady zelenej Ischie je (takmer) nemožné… na svoje si prídu milovníci kúpania, histórie, podmanivej prírody, botanických záhrad, hýčkania v termálnych kúpeľoch, fascinujúcej atmosféry, neopísateľnej dopravy, dobrej spoločnosti, skvelého jedla i sladkého ničnerobenia („dolce far niente“) i vyznávači pokoja. Je to „ostrov večnej mladosti“.

Ischia vás „dostane“. Čo ponúka? Viac ako 100 teplých i studených minerálnych prameňov vyvierajúcich po celom ostrove (i priamo v mori, napr. Baia di Sorgeto); nádherné termálne parky (Negombo; Poseidon; Castiglione…); rozmanité romantické pláže (Maronti; Citara; Cartaromana…); najkrajšie botanické záhrady v Európe (La Mortella; Ravello); či útočisko básnikov a milencov Castello Aragonese (Aragónsky hrad)… Ischia patrí k najromantickejším ostrovom Talianska. Dýcha históriou, stredomorským pokojom a netrpí návalom turistov. Výhodou je dlhá turistická sezóna, začínajúca pred Veľkou nocou, trvajúca do konca októbra. Horúce pramene zohrejú more na príjemnú teplotu už v apríli.

A, aby som nezabudla, „povinným čítaním“ pred návštevou Ischie je film „Nebožtíci přejí lásce“. Úžasná, úsmevná starinka z prostredia malebnej Ischie, so skvelou hudbou. Sumár? Tradícia kúpeľníctva, taliansky temperament, skvelé jedlo, výborné víno (pre ostrov je typické biele) a fascinujúca príroda… to je zelená Ischia.

Ischia Island – Bing video

error: Content is protected !!