Portofino

Portofino (provincia Genova; región Liguria). Práve tu môžete vidieť, ako si pôvab mora a okolitá príroda podali ruku s kultúrou. Portofino je očarujúca rybárska dedinka ukrytá v zátoke Janovského zálivu, v Ligúrskom mori.  Je súčasťou Riviera di Levante a je plná kvetov, omamných vôní, zastrešená priľahlými lesmi. Jeden z najromantickejších prístavov Ligúrie. Miesto, kde sa schádzajú celebrity z celého sveta. A vďaka nim sa z Portofina stalo jedno z najexluzívnejších a najdrahších letovísk v krajine s prívlastkom luxusné.

Prvé zmienky o založení obce pochádzajú zo spisov Plinia staršieho. Hovorí o osade s názvom Portus Delphini, z obdobia Rímskeho cisárstva. Dôvodom názvu (Prístav delfínov) bylo zrejme veľké množstvo delfínov v miestnom zálive Tigullio. Dalšiu zmienku o Portofíne nachádzame z r. 986, v súvislosti s opátstvom San Fruttuoso (leží 3 km od Portofina).

To najzaujímavejšie z Portofina nájdete v spleti jeho uličiek. Pokiaľ prídete do Potrofina pešo, budete prechádzať popri kostolíku San Giorgio (12. st.), ktorý mal v minulosti aj obranný charakter, lebo z jeho veže bolo dobre vidno na more, a tak mali miestni informácie o blížiacich sa lodiach. V rozkvitnutej záhrade na kopci sa nachádza hrad zo 16. st., ktorý na svoju ochranu využil aj Napoleon. Z hradu sa romantickou cestičkou (asi 4 km dlhou) dostanete až k majáku. Pohľad odtiaľ je, vskutku, magický a nezabudnuteľný (najmä pri západe Slnka).

Portofino ponúka okrem luxusu a najvyššieho konfortu aj skvelé možnosti športového vyžitia, predovšetkým možnosti na plachtenie, windsurfing a svojím jedinečným ekosystémom je doslova rajom pre potápačov.

Portofino Italy – Bing video

error: Content is protected !!