Raoul Bova

Raoul Bova sa narodil 14. augusta 1971 v Ríme. Známy taliansky herec, filmový producent, režisér a bývalý taliansky plavec (od detstva sa venoval svojej vášni, plávaniu; keď mal necelých 16 rokov, vyhral talianske majstrovstvá mládeže v plávaní na 100 metrov znak…). Po skončení strednej školy nastúpil na Fakultu telesnej výchovy, ale štúdium nedokončil, lebo sa začal venovať herectvu.

Čo-to z jeho filmografie.
Filmový debut absolvoval v snímke Mutande pazze; televízii sa prvýkrát objavuje v športovom filme Una storia italiana, kde hral jedného zo slávnych bratov Abbagnaleovcov. Do povedomia sa dostal postavou učiteľa surfovania vo filme Malá veľká láska.  Mnohí si na neho spomínate  ako na kpt. Bredu v talianskom kultovom filmovom seriáli La Piovra (Chobotnica); alebo ako na dôstojníka Nina Di Venanzia z dnes už kultového filmu Palermo-Milano solo andata…

V televíziách na Slovensku väčšinou nechýba vo vianočnom vysielaní biblický príbeh Il Quarto re (Štvrtý kráľ), kde hrá Raoul Bova včelára Alazhara pomáhajúceho trom kráľom pri ich putovaní za Mesiášom.  Zahral si jednu z hlavných úloh vo filme Okno naproti, za ktorú získal hlavnú cenu Krištáľový glóbus na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. V r. 2018 hral úlohu pápeža Sixta IV. v seriáli Medici. V seriáli Made in Italy (2019) si zahral Giorgia Armaniho. Hral po boku Madonny v reklame Max Factor (speváčka ho výslovne požiadala ako herca o spoluprácu).

Čo-to z jeho súkromia.
V r. 2000 sa Raoul Bova oženil s veterinárkou Chiarou Giordano, s ktorou má dvoch synov: Alessandro Leon a Francesco. Rok 2013 je rokom definitívneho rozpadu manželstva a rozkvetu nového milostného vzťahu so španielskou kolegyňou Rocío Muñoz Moralesovou, s ktorou sa stretol pri nakrúcaní filmu Immaturi – Il viaggio. Herecký pár má spolu dve dcéry: Luna a Alma.
Raoul Bova bol 15. októbra 2010 vymenovaný za veľvyslanca dobrej vôle Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

 

error: Content is protected !!